Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP forint számláról utaltam...

OTP forint számláról utaltam külföldi számlára, mi lehet a bibi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A héten OTP forint számlámról utaltam egy bizonyos mennyiségű pénzt egy közismert német banknál vezetett bankszámlára. Az összeget forintban adtam meg, amit az OTP le is vont és a tranzakciót le is zárta sikeresen, viszont a német számlán nem jelent meg már egy hete.

Korábban is utaltam már, viszont akkor az utalandó összeget euroban adtam meg, és nem is volt ezzel probléma.

Jelen esetben tehát az lehet a gond, hogy forintot utaltam? Ha igen, akkor mi a teendő, kinél is van most a pénzem? Ha nem, akkor másnak volt már ilyen tapasztalata, és mit tett?


Előre is köszönök minden segítséget.



2017. máj. 26. 00:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy később írják jóvá
2017. máj. 26. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet pénteken rajta lesz
2017. máj. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez azért furcsa, mert devizautalásnál nem adhatod meg forintban az összeget!
2017. máj. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De, megadható forintban az összeg, csak semmi értelme.


Egyrészt az idegen bank nem biztos, hogy foglalkozik HUF-fal, ami jelentheti az utalás visszautasítását is, ami neked csak egy jó kis vaskos költség lesz jópár nap átfutási idővel, a pénz meg nem megy el.


Másrészt, Németországba ordenáré nagy hülyeség nem SEPA-tranzakcióval bonyolítani az utalást, márpedig a SEPA csak EUR-ban lehetséges, és ha te HUF-ban csináltad, akkor az egy nagyobb költségű, lassabb, sima nemzetközi utalás.


Szóval egyértelműen összefüggésbe hozható a HUF-ban megadott utalással, hogy még nincs ott a pénz. Elképzelhető, hogy meg fog érkezni, és a német bank majd valamiféle konverzióval EUR-ba konvertálja a kedvezményezettnek, de előfordulhat a visszautalás is. Legközelebb SEPA-val utalj!

2017. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm mindenkinek a segítséget! Csak teljesen le akartam üríteni a magyar számlát, ahhoz pedig nem akartam átváltogatni EUR-ba és úgy megadni az összeget.


Köszi mindenkinek, szép hétvégét!

2017. máj. 26. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!