Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Előtörlesztéssel kapcsolatban...

Előtörlesztéssel kapcsolatban segítség?

Figyelt kérdés
Szeretnék igénybevenni 500.000Ft-nyi személyi kölcsönt de úgy hogy meg van a havi fix törlesztőrészlet,de ha túlórázok akkor többet tudnék törleszteni. Találtam bankot ahol van előtörlesztési lehetőség, részleges és teljes is. Ez hogy működik? Előre jelezni kell a banknak h a következő hónapban mondjuk a havi 30.000 törlesztő helyett 50.000-et utalok? Ezt milyen rendszerességgel tehetem meg? Valaki aki csinált már ilyet elmondaná a tapasztalatát? :) A válaszokat előre is köszönöm!

2017. máj. 28. 15:07
 1/4 TR75 ***** válasza:

CIB-nél úgy megy ez, hogy számlát nyitnak, amire rávezetik a hitel összegét. Ebből annyit veszel fel, amennyit szeretnél, a többiből vonják a törlesztést, havonta, ahogy a szerződésben áll (értelemszerűen, ha a teljes összeget felvetted, akkor havonta biztosítani kell a számlán a törlesztőrészletet határidőre).

Van előtörlesztés, de meg van szabva, hogy díjmentesen mennyi az annyi, tehát egy évben egyszer, egy összegben érdemes (különben díjat számítanak fel - érdemes az akciókat is figyelni ezzel kapcsolatban).

Ezt kérdezd meg a banknál, ahol a hitelt felveszed, valószínű, hogy jobban megéri, ha a plusz pénzt összegyűjtöd, és egy összegben befizeted, mint ha apránként tennéd.

2017. máj. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ! :) Hát ilyen 0,50%-1,00%-os díjat láttam ki írva :)
2017. máj. 28. 16:17
 3/4 TR75 ***** válasza:

Igen, ilyesmi szokott lenni. Néha lehet akcióban összefutni jobb feltételekkel. De hát nem akkor vesz fel az ember hitelt, amikor jó feltételekkel kapja, hanem amikor szüksége van rá :S

Nekem is fut egy személyi hitelem, nálam pl. az volt az akciós tétel (=pont jókor kellet felvennem a hitelt), hogy évente egyszer 100 000 pénzt előtörleszthetek (egy összegben) mindenféle extra költség nélkül.

2017. máj. 29. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
jaaa értem :) Én autó vásárlás miatt akarok felvenni kölcsönt mert munkahelyet váltottam ahová kocsival tudok csak bejárni plusz itt a nyár és nincs időm most ennyi pénzt összegyűjteni. Viszont nem akarok 2 évig 25.000-et törleszteni, de ennyit tudok fixen vagy 30.000-et de túlórával vagy ha hónap végéig nincs nagyobb kiadás tudnék 50-60-at is törleszteni hogy minél hamarabb letudjam, de majd utána nézek akkor :)
2017. máj. 29. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!