Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Raiffeisen felmondott hitel....

Raiffeisen felmondott hitel. Mit lehetne tenni? Egyáltalán jogszerű-e ez így?

Figyelt kérdés
Felmondta a bank a hitelt. 1.700000.ről van szó. A hitel összegét rátette a számlára amiről eddig a levonás történt. Nem tesznek semmit csak várnak és közben teszik rá a kamatot. Ebben a hónapban 72000 Ft-t!!! Így 2 hónap eltelte után már több mint 1.800000 mínuszba van a számla. Meddig megy ez így? Van kezes de azt meg sem keresték. Gyakorlatilag ellehetetlenítenek mert a havi kereset nincs annyi mint a kamat és hiába fizetnénk be 70-et az még a kamatra sem elég. Nem értem ,hogy miért úgy kezelik ezt mint egy folyószámla hitelt? Miért nem próbálták felvenni a kezessel a kapcsolatot? Egy életen át a kamatot kell majd fizetni? Már több hitelünket is felmondtak de egyikkel sem volt ez az eljárás? Tanácsokat várnék,hogy most mit lehetne tenni?
2010. máj. 18. 12:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném a kérdést mert időközben próbáltam utána járni a dolognak. A kezes én vagyok és azért nem kerestek meg mert NEM létezem ez ügyben náluk!! ez vajon hogy lehet? Itt a szerződés előttem amit aláírtam mint adóstárs. Ezek szerint valami nem stimmel de nagyon. Most várnom kell mert utána járnak. Ha jogtalanul mondták fel a hitelt akkor hol tudok panaszt tenni? Mert én azt gondolom,hogy felmondás előtt fel kellett volna velem venniük a kapcsolatot de semmi ilyesmi nem történt.
2010. máj. 19. 13:04
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Inkább fizetni kellett volna, a hitelt nem csak felvenni kell, hanem vissza is kell fizetni! Ezért tart itt az ország...
2010. máj. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hu de okos vagy! Képzeld én akarok fizetni! Nem beszólásokat kértem hanem tanácsokat,hogy hogyan tudnám ezt rendezni.Ha nem tudsz érdemben a kérdésemre válaszolni akkor inkább tartsd meg a véleményed!
2010. máj. 20. 16:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez így szokott menni. Te nem az adós vagy, csak a kezes. Te most lépsz majd be a játékba. Először megpróbálják jogi úton érvényesíteni az adóssal szemben a tartozást (végrehajtás), de ha nem megy, akkor vesznek elő téged és egyösszegben rajtad követelik majd a hitelt. Ha te sem tudod egyösszegben kifizetni, akkor a te jövedelmedből fogják vonni a hitelt, de ha valóban olyan kevés a pénzed, soha nem jutsz a végére.
2010. máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, ha készfizető a kezesség (ilyet szoktak mindenhol kérni), akkor a hitelező választása szerint követelheti a fizetést akár az adóstól, akár a kezestől, akár egyszerre mindkettőjüktől.


Ptk. 274. § (2) A kezes nem követelheti, hogy a jogosult a követelést először a kötelezettől hajtsa be (készfizető kezesség), ha

a) a felek így állapodtak meg,

b) a kezességet kár megtérítéséért vállalták,

c) a kezességet bank vállalta.


--> ne vállalj kezességet.

2010. máj. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!