Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sikerült már valakinek kikever...

Sikerült már valakinek kikeverednie az adósságcsapdából? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Nagy a baj sajnos. Sokkal több amit a hitelekre kellene fizetnünk mint a havi bevételünk és emiatt vannak már felmondott hitelek. KHR és nem fizetett közüzemi számlák rontják a helyzetet. Szeretnék mindent kifizetni hiszen ezeket a hiteleket felvettük anno amikor még volt a részletekre pénzünk. Gondolom ezzel nem vagyok egyedül:( Ha valakinek sikerült ilyen helyzetből kimászni akkor kérem írja meg,hogy hogyan! Köszi előre is.
2010. máj. 18. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk több mint 3 millió forint hitelünk volt.Ezek a tartozások sok kicsi hitelekből,nem fizetett részletekből,nem fizetett lakbérek,villany stb -ből keletkeztek.Csak vettük fel a hiteleket,és elszórtuk a pénzt.Egy nap ott tartottunk,hogy fele annyi a bevételünk mint a kiadásunk.Mivel lakásunk sincs(önkormányzati lakást nem vihet el a bank) így még az utolsó segítség,hogy lakásból pénzt csináljunk is elesett..Sok helyről fenyegettek,támadtak minket.BAR listásak lettünk,a végén már senkitől nem kaptunk hitelt(barátoktól,rokonoktól nem kértünk,mert titkoltuk,hogy bajban vagyunk)

Mi végül ezt csináltuk:

-Mindenkinek írtunk egy levelet,hogy visszafizetnénk kamatostul a tartozást,de adjanak esélyt a részlet fizetéshez.Másképp nem tudunk fizetni..Persze még a válasz érkezése előtt már küldtünk pénzt..

-Mindenről a szó szoros értelmében lemondtunk..

-nincs nyaralás,nincs telefon,kábel,internet.(ezekről lemondtunk)

.nem vettünk évekig ruhákat magunknak,vagy ha mégis kellett valami akkor csakis turkáló vagy kínai piac.

-Nincs fodrász évekig(ennek azért lett haszna,mert azóta mindketten tök jól levágjuk a másik haját,szinte jobban mint egy fodrász)

- nyáron nincs kirándulás,strand,mozi.A szórakozást a Tv jelentette(már ami bejött csatorna) Meg a könyvtár..

-Az autót eladtuk,így maradt a BKV vagy a gyaloglás.

- csakis olcsó kajákat ettünk.Volt hogy heteken keresztül tojást ettünk tojással...

-édességek,fagylaltok,üdítők elfelejtve..

- A párom végül elment Angliába,hogy több pénzt keressen.

Én itthon maradtam,és dolgoztam tovább sokszor 14-16 órákat..Ezért több mint 1 évig egy utcai telefon volt a kapcsolat köztünk...

Mi mindenről lemondtunk,de megérte.5 év alatt nullára levittük a tartozásunkat.Mindent az utolsó fillérig kifizettünk.El se hinnéd milyen sokszor sírtam,mert nem kaphattam meg az egyszerű dolgokat! de hát magunknak köszönhettük,hogy ilyen helyzetbe kerültünk..

Már nincs tartozásunk! Már nem vagyunk BAR listásak! de mivel kemény leckét kaptunk,így tudjuk,hogy nem veszünk fel több hitelt,szerencsére nem is vagyunk rászorulva!

Ha bajban vagy,rá fogsz jönni,hogy egyedül maradtál,és nem sokan fognak segíteni.Ha ki akarsz mászni a kátyúból neked kell megtenned a lépéseket.kezdve úgy ahogy mi tettük.Csak a legszükségesebb dolgokat vedd meg,a többiről le kell mondani!

Írj mindenhová leveleket megjelölve,hogy ennyit tudsz havonta fizetni,és kérj részletfizetési lehetőséget..

ha nem adják meg,akkor már teljesen mindegy,hisz egyben úgyse tudod rendezni,,(bár nekünk meg adták,méltányolták,hogy el is kezdtük a fizetést..)

A lényeg,hogy utána becsületesen fizesd!!!

2010. máj. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem semmi...
2010. máj. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Huhh....... Nos ennél nekem azért rosszabb a helyzetem mert épp felmondás alatt áll a jelzáloghitel is. Próbálok másodállást keresni de eddig falakba ütköztem mert átverések voltak leginkább. Azt az egyet tudom csak,hogy szeretnék végre rendezni mindent és nulláról indulni egyszer, egy biztos a LECKÉT megtanultam egy életre! Köszi amúgy a választ ,megpróbálok belőle hasznosítani valamit.
2010. máj. 18. 17:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

nem hiszem,hogy rosszabb helyzetben vagy mint mi voltunk,de te most benne vagy,és ezért érzed annak.Írtam nekünk lakásunk sem volt,így az sem segített volna,hogy valami kis pénz jött volna általa..

nekünk szinte minden hitelt felmondtak,sőt kétszer jött ki a lakához a végrehajtó is.(el is vitték a mélyhűtőládát amiért 10.000 forintot számoltak..)

Szóval mi is benne voltunk nyakig!

De akkor is azt mondom,hogy siránkozással nem sokra mész.

kezdésnek lemondani szinte mindenről.(el se hinnéd milyen ok pénzt lehet így spórolni),és ÍRNI,könyörögni részletfizetési lehetőségért!

2010. máj. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Mi 10 millió feletti tartozással vagyunk.5 banknál bar lista. De ma megkezdem a levelezést velük mert ha 10 évembe kerül is akkor is szeretnék végre nyugodtan élni. Majd megírom mire jutottam!
2010. máj. 19. 09:01
 6/6 anonim válasza:
sajna én is elé nagy slamasztikában vagyok,csakhogy én sajna ne spórolhatok úgy ahogy szeretnék.Van 2 kicsi fiam és nekik nem mondhatom mindenre,hogy nincs.
2010. júl. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!