Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a különbség az aktív és...

Mi a különbség az aktív és passzív khr között? Bármelyikre rákerülsz értesítenek?

Figyelt kérdés
Pl.: nekem most van 50 ezer tartozásom amit nem fizettem ki 6 hónapon keresztül. tegnap rendeztem. én pozitív khr listán vagyok akkor? értesítést nem kaptam, hogy rátettek volna. vagy gy nem vagyok egyiken se?
2017. jún. 22. 19:54
 1/1 cukicsillag2017 válasza:
Elvileg akkor kerül valaki KHr listára ha a tartozása meghaladja 90 napon keresztül a mindenkori minimálbér összegét. Ahogy leírtad a te tartozásod 50zer ft. Viszont az elmaradás meg fél év...szerintem ebben az esetben felkerülhettél a negatív listára. Ha hitelfelvételre készülsz, ezt mindenképp jelezd előre, a bankok le tudják kérni ezeket az adatokat.
2017. jún. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!