Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzáloghitelt vennénk fel.250...

Jelzáloghitelt vennénk fel.2500000ft ot 10 évre. Kétféle kamatperiodust néztünk. Első:fix 10 éves 9,5% os havi 32500ft. Másik: fix5 éves 6.75% amiből a 6,5% fix 5 évig a 0,22 félévente vátozó. Így a havi törlesztő 28380ft. Melyiket?

Figyelt kérdés
2017. jún. 27. 13:33
 1/9 cukicsillag2017 válasza:
100%
Igazából azon múlik minden, hogy melyiket választod: az elsőnél többet fizetsz vissza a végén összeszámolva, de mindig tudod előre mennyi lesz a törlesztő. A másodiknál változhat a törlesztő, de általában kevesebb a visszafizetés is. Ki mit szeret, én a 2. választanám, de mindenkinek magának kell ezt eldöntenie.
2017. jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Fix 10 év, és akkor nem érhet meglepetés.

A fix 5 év után ha 6,5 helyett 22 lesz a kamat (vagy THM), akkor mennyi lenne a törlesztő? 60000?

2017. jún. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első kiszámíthatóbb de drágább. Ha nekem kéne választanom, a másodikat választanám.
2017. jún. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Az első kiszámíthatóbb de drágább. "


Ez teljes biztonsággal csak az első 5 évre jelenthető ki. Ami alatt megspórolsz kb 250 ezer forintot. Viszont SEMMIT sem tudsz a másik 5 évről. És az alatt az 5 év alatt sokkal többet is veszíthetsz (persze remélhetőleg magasabb fizetésből kell akkor törleszteni). Azt jelenleg mindenhol hangsúlyozzák, hogy a kamatok rekordalacsonyak, és nagyon nagy az esélye annak, hogy az elkövetkező években emelni fognak rajta. Csak nem tudni, hogy mennyit. Lehet, hogy szerencséd lesz, és keveset fog változni a törlesztőd, és tényleg sokkal jobban jársz, de én szeretem a biztonságot. Az, hogy melyik lesz végül a kedvezőbb konstrukció, az gyakorlatilag egy szerencsejáték.

2017. jún. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lakáscélú a hitel, vagy szabadfelhasználású?

Kb mennyit ér az ingatlanfedezet? Ezeket azért kérdezem, mert a leírt ajánlatok brutál drágák.

2017. jún. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bővítésre vennénk fel szabadfelhasználású jelzáloghitelt.Az ingatlan kb 6 millió forintot èr.
2017. jún. 28. 07:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Bővítésre is lehet lakáscélú hitelt kapni, az sokkal olcsóbb, mint a szabadfelhasználású hitel. Mi az oka, hogy szabfel hitelt szerernétek?
2017. jún. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom hogy ha lakás hitelt veszek fel bővítésre akkor kellenek számlák meg lehet terveztetni is kell hozzá.Azt meg nem akarom. Vagy rosszul tudom?
2017. jún. 28. 20:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Számlákra nincs szükség, viszont egy bővítésnél mindenképpen érdemes az építésügyi hatóság szerinti előírásokat betartani (egyszerű bejelentés, e-napló, stb), mert könnyen bontás lehet a vége.
2017. jún. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!