Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2 személy fizetése érkezhet...

2 személy fizetése érkezhet azonos bankszámlaszámra?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy van e valami korlát,hogy mennyi összeg érkezhet a kártyára, esetlegesen ha hitelt szeretnénk felvenni, akkor elfogadják e úgy a kivonatot,hogy kettőnk jövedelme ugyan azon számlaszámra érkezik?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. júl. 1. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen kapcsolat van a két személy között és milyen néven van a számla?
2017. júl. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Az én számlámra 3 fizetés érkezik havonta. Hitel elbíráláshoz nem tudok hozzászólni,de tobb családban működik amit fentebb írtam.
2017. júl. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyilatkoznia kell a munkavállalónak, hova kéri a fizetését. Normális esetben ez a saját nevés lévő számla vagy legalábbis közös tulajdon a házastárssal. Ha hazudik, hogy valami miatt kibújjon valami inkasszó alól és haverhez megy a pénz, az már az ő felelőssége.
2017. júl. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még akár előny is lehet, ha több jövedelem érkezik egy számlára, mert vannak bankok, akik a jóváírások nagysága alapján adnak kamatkedvezményt.

Semmi akadálya, hogy egy folyószámlára több ember bére érkezzen.

2017. júl. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Élettársak vagyunk(még egyenlőre,de hamarosan összeházasodunk), a kártya az én nevemen van,annó érdeklődtünk,hogy működhet e két név alatt, de sajnos az xy és felesége/férje variáció nemrégiben megszűnt. Párom eddig a fizetését kézbe kapta(így jobban járt a vállalkozó), ezért megszüntette a számláját. Most váltott munkahelyet, de nem szeretne ismét új folyószámlát nyitni.
2017. júl. 1. 20:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi akadálya, hogy a párod fizetése is a te számládra érkezzen és a bankodnál igényelhetsz neki társkártyát is a számlához, hogy ő is tudjon pénzt felvenni, kártyával vásárolni.
2017. júl. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is az én számlámra érkezik a férjem jövedelme, de hozzáférési jogosultsága van a számlához. Persze csak bizonyos mértékben. Pl. meg nem szüntetheti.

Nemrég vettünk fel folyószámlahitelt, és mi a kettőnk jövedelmével számoltunk, hogy ahhoz viszonyítva kapunk, de a bankos hölgy gyorsan felvilágosított, hogy nem, mivel az én nevemen van, így csak az én jövedelmem vehető figyelembe.

Bár nem értem, hogy akkor miért kérdezte és írta fel a férjem jövedelmét is...hmmm, ez akkor hirtelen fel sem tűnt, csak most, ahogy leírtam...

2017. júl. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!