Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kérdés a lakástakarékról?

Kérdés a lakástakarékról?

Figyelt kérdés
Mostanában nézegetem, hogyan takarékoskodhatnék és a lakástakarékok hozama nagyon tetszik, de nem teljesen tiszta, mikor lejár egy lakástakarék futamideje, akkor azt folyosíthatom a bankszámlámra és szabadon felhasználhatom, vagy csak lakás célra használható.

2017. júl. 10. 07:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Na vajon, miért hívják LAKÁStakaréknak?
2017. júl. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt olvastam ez egyik banknál, hogy miután lejárt a futamidő, 2 hónap more folyósítják... nos ha folyósítják, akkor ott fityeg az összeg a számlámon nem?
2017. júl. 10. 08:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, viszont igazolnod kell a felhasználását, hogy lakáscélra lett fordítva.

A szerződésben ezt vállalja az ügyfél.

2017. júl. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ahha :) értem

Még egy kérdés, hogy az én nevemen lehet csak egy ilyen lakás, vagy elkezdhetek pl az 1 éves fiamnak így spórolni és az ő nevére venni egyből majd?

2017. júl. 10. 08:53
 5/7 anonim ***** válasza:
A "lakáscél" viszonylag tág. Lehet felújítás, lakáshitel-törlesztés, építőanyag stb. is.
2017. júl. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xswerdy ***** válasza:
igen, és családtagok szerződése felhasználható egy adott ingatlanhoz, akkor is, ha nem lesz mindenki tulajdonos. De állítólag van olyan LTP, ahol kiskorú számlatulajdonos esetén gyámhatósági hozzájárulást kérnek.
2017. júl. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:
100%
de a fő kérdéshez: igen 2 hónap múlva (most lejáró szerződéseknél még 3, de amit most kötsz, ott 2) kapod meg a pénzt. És utána 120 napon belül kell igazolnod a lakáscélú felhasználást. Ez mondjuk akkor van, ha felújítást csinálsz. Ha ingatlant veszel, akkor az eladónak megy egyből a pénz, ha meg meglévő hitel törlesztésére fordítod, akkor egyből megy a hitelező bankba. Szóval nem mindig jelenik meg a bankszámládon, de ha igen, akkor sem lesz szabadon felhasználható.
2017. júl. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!