Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem engedtek fizetni a saját...

Nem engedtek fizetni a saját bankkártyámmal amin az én nevem van mert nem hitték el hogy az enyém! Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Mastercard Gold kártya, élelmiszert vásároltam volna egy hiperben. Az eladó forgatta, nézegette, majd kijelentette hogy "ezzel nem fizethet". Kérdeztem hogy miért, a válasz "mert biztos nem a magáé" és visszanyújtotta! Fizessek készpénzzel (ami nem volt nálam)

Mondtam neki hogy az enyém, ott a nevem, de hajthatatlan volt, nem engedte és neki ehhez állítólag joga van!

26 vagyok, de sokan néznek 18 körülinek mert alacsony vagyok és vékony (férfiként 160cm, 56kg). Gondolom ebből hitte ....

Saját jogon vagy ilyen kártyám, programozóként nagyon jól keresek!


Van joga visszautasítani a bankkártyát egy egyszerű eladónak? Mit lehet ilyen esetben tenni? Nagyon megalázó volt, mintha loptam volna valamit vagy lopott kártyával akartam volna fizetni. Összesúgott körülöttem mindenki.

Vigyem magammal a szerződesemet a bankkal és azt kössem a senki eladó orrára?



2017. júl. 18. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem hívtad az üzletvezetőt?
2017. júl. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

Engem egyszer a Tecsóban kóstolgattak. Valószínűleg azt látták, amikor épp zsebre tettem "valamit" (ami a papírzsepim volt, orrot fújtam). A kasszánál, fizetés után a biztonsági őr mondta, hogy kövessem egy hátsó helyiségbe, átvizsgálnának. Mosolyogva mondtam neki, hogy semmi rejtegetnivalóm nincs, essünk túl rajta ott a pénztárnál.

Kiürítettem a zsebeimet, nyár lévén póló, rövidgatya kombó volt rajtam. Pólót is már vettem le, gomboltam a nadrágot is, mikor közölte, hogy rendben, elnézést kért a félreértésért. :-)

Mondjuk én 190cm és 90 kilós vagyok. :-)

2017. júl. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nincs joga. Én botrányt csináltam volna.
2017. júl. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

És mi lett a sztori vége?

Én hívattam volna a felettesét, hogy beszéljük csak szépen meg a helyzetet.

2017. júl. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem lett semmi vége otthagytam a francba! Kp nem volt nálam, az üzletvezető nem volt elérhető.
2017. júl. 18. 15:34
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Akkor helyettes üzletvezető, műszakvezető... Olyan nincs, hogy csak pénztárosok dolgoznak egy hipermarketban. Van panaszkönyv is. Legközelebb ne hagyd magad!
2017. júl. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Miért nem mutattad meg a személyidet hogy lássa hogy ugyanaz a név van rajta? Én kértem volna a felettesét
2017. júl. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen esetben személyit szoktak kérni. Nem kérték? Vagy nem volt nálad?
2017. júl. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

1. Személyit megmutatni.


2. Felettesét hívni.


3. Panaszkönyvbe beírni.


4. Későbbiekben máshol vásárolni.

2017. júl. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Remélem, ezt velem is eljátszák egyszer, cirkusz jó szórakozás. XD
2017. júl. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!