Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek tényleg ki lehet...

MIKLÓS18 kérdése:

Szerintetek tényleg ki lehet ma rúgni egyetemről/főiskoláról azt a hallgatót, aki nem rendelkezik bankszámlával?

Figyelt kérdés
(Idén jutottam be osztatlan képzésre.Mivel az adataim nem tartalmaztak banszámlaszámot,kaptam vissza emailben egy felszóllító üzenetet,hogy azt kötelező elküldeni.Szerintetek(aki tudja,lehetőleg csak az írjon!)Mit léphet az intézmény ellenem?)(Az,hogy miért nem rendelkezek,és miért nem tervezek rendelkezni bankszámlával,az bonyolult,ezért nem részletezem,de szerintem ez abszurd!)

2017. aug. 4. 00:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Kellnegx bankszámla, mert valahogyan fizetned kell a díjakat, amik lesznek és valahová kapnod kell az ösztöndíjat stb. De nem kötelező, hogy ez saját számla legyen. Lehet bárkié.
2017. aug. 4. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
40%
Tényleg abszurd, hogy nincs bankszámlád. Ha ennyi eszed van, így jártál.
2017. aug. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy emiatt kirúghatnak, de ezen fennakadni sem túl bölcs dolog.

Egyetlen okot kivéve el nem tudom képzelni, hogy mi az olyan bonyolult egy bankszámla megnyitásában, fenntartásában.

2017. aug. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%

Az OTP Junior ráadásul ingyenes számlavezetésű, ingyenes a kártya,stb.

Az ösztöndíjakat utalni szokták, többek között ezért is szükséges a bankszámla.

2017. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
73%

Itt tudod megnézni az OTP Juniort


[link]

2017. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%
Nem fogsz tudni beiratkozni, ezt tehetik. Tetszik, nem tetszik ez van, elektronikus úton kell intézni a befizetéseket, és ők is úgy fizetnek neked ösztöndíjat pl., nem készpénzben.
2017. aug. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
83%

Miért nem írsz az egyetemnek vagy hívod fel őket?


Azt sem írtad le melyik egyetemről van szó.

Hiába akarnék segíteni, információ hiányában nem tudom a választ a kérdésedre, hogy kirúgnak-e ilyesmi miatt...



Tanácsolni tudom a fentebb említett OTP Juniort. Előbb-utóbb úgy is muszáj lesz számlát nyitnod.


Másrészt pl. a NEPTUN és az egyetemi pénzügyek csak bankon keresztül intézhetőek, így szerintem kirúgni sem tudnak, mert beiratkozni sem tudsz, ha nem adsz meg számlaszámot.

2017. aug. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi vàlaszokat,nem vagyok anarchista vagy egyéb szélsőséges,és nincs is bajom a bankokkal.m.egyszerűen van olyan hozzàtartozóm,akinek vàllalati számlája van,onnan szeretném intézni pénzügyeimet!Tudom,hogy nem előnyös a bankszàmla hiànya,stb....De szerintem nem kényszeríthető senki arra,hogy bárhol ügyfél legyen!
2017. aug. 4. 18:00
 9/27 A kérdező kommentje:
Csak tartok attól,hogyha nem saját számlaszámot adok meg,akkor eljàràs indul ellenem!az én hozzátartozóm hozzájàrul ahhoz hogy rajta keresztül intézkedjek!Ami sokaknak Függetlenség,nekem szükséges rossz.Ennyi.
2017. aug. 4. 18:04
 10/27 anonim ***** válasza:
71%

"Csak tartok attól,hogyha nem saját számlaszámot adok meg,akkor eljárás indul ellenem!"


Mégis miféle eljárás indulna ellened? :DDD



De, ha Neked így jó, hogy pár év múlva a fizetésedet is más számlájára kéred, akkor legyen így :)

2017. aug. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!