Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy kisebb árúhitel előtt...

Egy kisebb árúhitel előtt állok, tudnátok nekem választ adni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Adott egy 60.000 forintos Philips LED TV, amit 10 hónapra 0% THM-mel lehet venni (Extreme Digital-tól) 6000 forintos törlesztő részletre. Megvan már a 3 hónapos elvárt munkaidő is, fix lakcím. A fizetésem 170-175 ezer. Ez lenne az első árú hitelem, és aggódok hogy az OTP Bank (bankszolgáltatóm) nem fogadja el a hitelbírálatot ami egy fél óra alatt is megvan tudtommal. Ez előtt nem vettem fel semmilyen jellegű hitelt, ez lenne az első. Tudnátok választ adni arra, hogy mennyi eséllyel ad zöld utat a bank a hitelemnek ?

2017. aug. 12. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem:


Próbálj meg gyűjteni, pár hónap alatt megvan. Ráadásul

novemberben jönnek a nagy leárazások, lehet olcsóbban

is megkapod.

60 ezer forintért ne menj bele 10 hónapi áruhitelbe, mert

lehet most örülsz majd neki, de 10 hónapig fejed felett

fog lebegni, hogy bármikor bedőlhet, ideges leszel tőle.

Ha tudatosan nem is, de tudatalatt igen, és ebből lesz a

stressz. Nem tudom, mennyire stresszes az életed, de nem

kellene fokozni, ha nem muszáj.


Egyébként a bank simán elfogadja, bár a 3 hónap nem a leg-

jobb, jobban szeretik a 6/12 hónap folyamatos munkavi-

szonyt.

2017. aug. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

És miért nem veszed meg egyszerre, hitel nélkül?

Nettó 170 ezer-ből össze kéne tudni rakni 2 hónap alatt.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak:

"Tudnátok választ adni arra, hogy mennyi eséllyel ad zöld utat a bank a hitelemnek ?"


Nem tudnánk választ adni - erre csak a bank tud válaszolni: olyan mondvacsinált indokok miatt (illetve meg sem kell indokolniuk) utasítanak el hitelkérelmet, hogy csak nézek. havi 200 ezer ft jövedelem érkezik a számlámra (OTP), de nem adnak folyószámla hitelkeretet, mert nem "munkabér" címen érkezik.

Aztán: alkalmazottként nettó 117 ezer ft-os jövedelem (ügyintéző szerint 80 ezer ft felett megadják), 8 hónapos munkaviszony (több, csak ennyi van 1 helyen), 3 havi számlakivonat, 20 évi számlavezetési háttér egy bankban , 40 éve azonos bejelentett állandó lakcím - mégis elutasította az Erste a Wizzair hitelkártya kérelmemet.


De mivel nálad kisebb összegről van szó, talán megkapod... De bármibe beleköthetnek és még indokolniuk sem kell, miért utasítják el...

2017. aug. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem "munkabér" címen érkezik"


Ez teljesen normális indok. Akármiért kaphat az ember

pénzt a számlájára, akár magánszemélytől is, hónapokon

át. Régen ezzel trükköztek, hogy küldtek pénzt, ürge

felvette a hitelt, nem fizette, nem kapott több jövedel-

met stb stb.

Ha munkabérként érkezik, akkor ha be is dől a hitel, a

banknak több lehetősége van a pénzéhez jutni.


Viszont az Erstés eset már tényleg görénység.

2017. aug. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as, 6 éve van vállalkozásom, rendszeresen ugyanannyi jövedelmem van, mivel társasházaknak takarítok. Nem hiszem el, hogy az OTP 20 éves számlamúlttal nem tudott volna egy akár csak egy 100 ezres hitelkeretet adni, amit a jövedelem beérkezésének elmaradása után azonnal felmondhatnának, egyösszegű befizetésre kötelezhetnének.

Nincs semmilyen hitelem, de még csak egy telefonos törlesztőm sem.

2017. aug. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4: sajnos nem. Üzletszabályzatban benne van, hogy egyér-

telműen munkabérként kell megjelennie a folyószámlahitel-

hez.


Nekem is van több, mint 20 éves számlamúltam, és egy időben

elég szép összegek jöttek, munkabérként, viszont deviza-

számlára, és hát ez sem működő megoldás, egy forint hitelt

nem kaptam (volna, ha kellett volna, de nem kellett sze-

rencsére).


Amikortól pedig magyar cég küldte forint számlára, 3 hónap

után netbankból csak be kellett írni az adatot, utána már

automatán rakták is rá a folyószámlahitelt. Azóta céget

váltottam (saját cég, de munkabérként kapom a fizetésem),

nem szóltak, hogy gond lenne, ugyanúgy megmaradt a keretem.

2017. aug. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem, vedd úgy, mint ha már a törlesztéseket kellene fizetni és tegyél félre minden hónapban annyit, amit a törlesztésre fizetnél, ha lehet többet is, amennyit tudsz. Jobb is minden kötelezettség nélkül megérezni, milyen lesz majd ha tényleg bele mentél a hitelbe, mert még a magad ura vagy. Ha ez így nem megy mert ez meg az jön közbe, akkor gondolj bele, ha felveszed a hitelt, akkor is sok minden jön közbe és akkor is ugyanilyen lesz lemondani arról a pénzről.

Aztán ha aztán ha gyűlt már legalább 4 hónapnyi augusztussal kezdődően, akkor valamikor nov. dec. környékén bemész a boltba és mondod, hogy ennyit tudsz bele fizetni előlegként és a fennmaradóra kössétek meg a hitelt. Ha ebbe így nem mennek bele, akkor kösd ahogy lehet, de a törlesztések fedezetéül már ott van annak a pénznek egy része (jól elrejtve), amit majd ki kell fizetni hónapról hónapra. Annyival is csökken majd a későbbi havi teher.


Ha meg most nem tudod félre tenni azt az összeget hónaőpról hónapra, akkor majd ugyanúgy nem tudod fizetni, amikor jönnek majd a részletek.

2017. aug. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudod mikor vennél fel ekkora keresettel áruhitelt. Pláne úgy, hogy ezek az elektronikai cuccok pár hónap alatt olyan értéket veszítenek, hogy csak na. Inkább tegyél félre havi 10-20.000 Ft-ot és vedd meg kp-ra. Olcsóbban meg fogod kapni egyébként.:)
2017. aug. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a jó válaszokat! :)
2017. aug. 13. 19:51
 9/9 anonim válasza:

Szerintem a legjobb, ha már most kezded a törlesztésre szánt részleteket (esetleg kicsivel többet, amit még ki tudsz gazdálkodni) egy borítékba rakni, és az töbet fog érni a vásárláskor egyben, mint bármilyen kölcsön.


Azrt javaslom ezt a megoldást én is, mert ha később a kölcsönt úgy is így kell fizetni, már kötelezően, akkor magad is meg kell tudd takarékoskodni ezt amikor senki nem kötelez rá. Azt viszont majd a saját pénzedként tudod magaddal vinni a vásárláskor. Azért egészen más érzés, ha tudod, hogy a vásárlás után semmi kötelező ön-megszorítás nem fog következni. Most viszont a saját akaratodból teheted félre a rávalót. Ha meg nem tudod kigazdálkodni most magadtól, akkor a kölcsön felvétele után is hasonló gondjaid lesznek. Jobb önként szabad elhatározásból félre tenni, mint később kényszerből a banknak fizetni.

2017. aug. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!