Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankom az ATMn befizetett...

A bankom az ATMn befizetett pémzemet a bank rossz helyre (valós 3ik félnek) utalta. Bukhatom ha az illető n írja alá a nyilatkozatot, hogy jogosulatlan? 30000Ft.

Figyelt kérdés
2017. aug. 21. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Fogalmazd meg értelmesen, mit akarsz emgtudni.


Ha az átutalás nem arra a számlára ment, amit megadtál, akkor vissza lehet vonni.


Ha te adtál meg rossz számlaaszámot, az a te hibád.


Egyik esetben sem kell a címzettöl semmiféle nyilatkozat, az elsö esetben a bank visszavonja a téves utalást, a második esetben meg érvényes a tranzakció, ha a másik fél önként visszaadja, akkor örülhetsz, de erre nem lehet kötelezni.

2017. aug. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocs tényleg értelmetlen..Szóval ATMen keresztül fizettem be pénzt a számlára,amjt a bank meg is kapott,mikor ürítették az ATMet. Csak nem az én számlára,hanem egy más emberére könyvelték el.A hibát el is ismerték,csak az embernének írnia kell egy nyilatkozatot,hogy ő nem jogosult rá. Ezt mondjuk én sem értem,hogy minek nyilatkozat....
2017. aug. 21. 09:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez azért van, hogy véletlen se a bank fizessen ki, ha felvette a harmadik fél a pénzt...


Ez egyértelmű banki tévedés, mert befizetni csak

bankkártyával tudsz, ami kizárólagosan azonosítja a

te számládat.


Követeld! a banktól, hogy haladéktalanul írják jóvá

az összeget a számládon. Az, hogy ők elkefélnek valamit,

nem a te sarad.

2017. aug. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor ezt a pénzt nem bukhatom azt mindid? Tehát a bank nem tudja "benyelni"?
2017. aug. 21. 09:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Banknak nincs joga azt kérni tőled, hogy te szerezz be ilyen nyilatkozatot.

Menj be a fiókba és addig ne menj el, míg a pénzed nem kapis meg, emlegess a pszáf-et!

2017. aug. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xswerdy ***** válasza:
Hogy bukhatbád a pénzt? Egyértelműen a bank hibázott. Nem kell ehhez nyilatkozat, hibás tranzakcióként is levonható az illetőtől, és jóváírható neked. Ha netán nincs annyi az illető számláján, akkor is neked jóvá kell írniuk, és majd az illetővel lezongorázzák.
2017. aug. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megkaptam a pénzt még ma. Igértek kártérítést,persze azt nem kaptam 100ftot sem. :)
2017. aug. 21. 22:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Na szuper :)

Nekunk is volt hasonló, de akkor személyes befizetés volt, csak az ügyintéző hibázott és egy idegen számlájára tette a pénzt. Hónapokig jártunk be mire sikerült visszakapni.

Nem tudom hogy ronthatta el, csak a vezetéknév volt ugyanaz. Személyi igazolvány alapján azonosított amúgy befizetésnél.

2017. aug. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!