Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp banknál van olyan hogy...

Otp banknál van olyan hogy lekötök mondjuk 50ezer forintot ami kamatozik és pl 5 év múlva vehetem ki?

Figyelt kérdés
2017. szept. 1. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen. De tisztában vagy vele, hogy a banki lekötések mennyi kamatot fizetnek, vagy fingod nincs róla? :D
2017. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem nagyon
2017. szept. 1. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor mi lenne ha utánaolvasnál ezeknek?

[link]

2017. szept. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ám máshol van ilyen, bár nem 50000 ft-tal érdemes...
2017. szept. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

50 ezret nem érdemes lekötni. Nem is tudom, hogy egyáltalán lehet-e. Az én bankomnál a legkisebb leköthető összeg az 100 ezer. Amúgy meg jóformán többet veszít az értékéből a pénzed, amíg csak ott áll a bankban, mint amennyit kamatozik pár év alatt!


Az OTP-nál nem tudom, milyen betétek léteznek, az én bankomnál 1 éves lekötésre fizet 0,5%-ot, ezzel szemben az infláció tavaly 0,4% volt. LOL Szóval ha 1 évre lekötöttem volna egy összeget tavaly és idén feloldódna a lekötés + megkapnám annak a kamatát, gyakorlatilag majdnem forintra pontosan ugyanannyit érne az kamattal megnövelt összeg most, mint amennyit a lekötéskor ért a pénzem. Szóval nem éri meg kis összeget lekötni, mert meggazdagodni biztos nem fogsz belőle, ráadásul ha időközben mégis szükséged van a pénzedre, akkor fizetned kell a betét feltöréséért. Tehát könnyen mínuszban jöhetsz ki a végére.

2017. szept. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja azt elfelejtettem leírni, hogy ha nem a pénzkeresés a cél a lekötéssel, hanem az, hogy a pénzed megőrizze az értékét, akkor igen, megéri lekötni. Hiszen ahogy írtam kb. annyi kamatot fizetnek rá, mint amennyivel elértéktelenedik az idő múlásával. Tehát igazából az ilyen jellegű lekötéssel csak azt tudod biztosítani, hogy jövő ilyenkor is ugyanannyi vásárló ereje legyen a pénzednek, mint amennyi most van neki.


A bankod honlapján olvasd el, hogy milyen lekötések vannak, melyik mennyi fizet, mik a feltételek. És utána számod ki, melyik éri meg a legjobban! A százalékoknak ne dőlj be, mert a hosszútávú lekötések magasabb kamatot adnak, mint a rövidtávúak. Viszont a rövid távút bármikor újra és újra lekötheted. Ha utána számolsz, akkor általában az jön ki, hogy sokkal jobban megéri 12 x 1 hónapra lekötni a pénzed, mint 1 x 12 hónapra, hiába is 1 év az intervallum mindkét esetben. :)

2017. szept. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!