Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a menete annak ha bankot...

Mi a menete annak ha bankot akarok váltani?

Figyelt kérdés

A Budapest Banknál vagyok, és nem vagyok elégedett a sok-sok levonással.Pl. havonta ilyen 400-500 forintok kerülnek levonásra kezelési díj címeken, meg még sorolhatnám.

Tudom,hogy minden banknál megy a lehúzás, de nekem már elegem van ebből a bankból.

Ráadásul a városomban nincs is fiókjuk, se ATM-ük, úgyhogy mi lenne a menete annak,hogy elhúzzak?Nincs nálunk se hitelem, semmi nem köt hozzájuk.


2017. szept. 4. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Na figyelj, nagyon durva lesz.


1. bemész a Budapest Bankhoz

2. köszönsz: Jó napot kívánok!

3. húzol egy sorszámot

4. oda mész ahhoz az ablakhoz, ahol a sorszámodat látod kiírva

5. köszönsz: jó napot kívánok

6. ügyintéző: jó napot, miben segíthetek?

7. te: szeretném megszüntetni a bankszámlámat

8. miért?

9. nem vagyok elégedett

10. rendben, kérnék egy személyit, lakcímkártyát


15 perccel később...


11. készen is vagyunk, itt írja alá

12. aláírod

13. elköszönsz: viszontlátásra!

14. kimész a bankból


Következő: találsz egy bankot ami szimpatikus


1. bemész az új bankba

2. köszönsz: Jó napot kívánok!

3. húzol egy sorszámot

4. oda mész ahhoz az ablakhoz, ahol a sorszámodat látod kiírva

5. köszönsz: jó napot kívánok

6. ügyintéző: jó napot, miben segíthetek?

7. te: szeretnék bankszámlát nyitni

8. rendben, kérnék egy személyit, lakcímkártyát

9. odaadod


25 perccel később


10. készen is vagyunk, itt írja alá, ezt és ezt kell tudnia

11. köszönöm, viszlát!


Durva volt mi?

2017. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Megszünteted a BB Banknál a szerződésed
2017. szept. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%

Ahogy az első mondta.


Viszont az tudnod kell, hogy amelyik alacsony költségeket kínál neked, az azért tudja megtenni, mert nem tart fenn ATM- és bankfiók-hálózatot. Például a Gránit Bank baromi kedvezőnek tűnik, de az országban 1 darab fiókjuk van, az is Pesten. Hasonlóan nehéz eset például a Magnet Bank, vagy az AXA Bank (ha van még ilyen). Tehát a könnyű ügyintézésnek az az ára, hogy csengetni kell X összeget havonta. Egyébként vizsgáld meg az egyes számlacsomagokat, hogy neked melyik a legjobb. Minden bank weboldalán van "hirdetmény" vagy "kondíciós lista" amiben tételesen le vannak írva a költségek. Sőt, összehasonlító oldal is létezik, például [link]

2017. szept. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Az első jól leírta. Én annyit módosítanák, hogy célszerű előbb nyitni egy új bankszámlát valahol, és utána megszüntetni a régit. Mert pl. így lesz hova elutalni a pénzt a megszűnő számláról.
2017. szept. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen előbb nyiss új számlát, hogy a mostani számládon lévő egyenleged el tudd utalni.


Ha már az új számládhoz a kártyát is megkaptad és az új számlaszámot mindenhol bejelentetted ahol szükséges, elsősorban a munkahelyeden, akkor szüntesd csak meg a régit.



Egyébként tényleg annyiból tart, hogy bemész, elmondod mit szeretnél, alá kell írni egy-két dokumentumot és kész.



Új számlát pedig körültekintően válassz!

www.bankmonitor.hu vagy www.bankracio.hu segít ebben.


Miután a kalkulátorokkal belőtted, nézd meg az adott bank honlapján a hirdetményt (ne csak a rövid tetszetős leírást), abban minden benne van.


Mindenkinek a saját pénzügyi szokásaihoz érdemes számlát választani.


Nem akarlak orientálni, de az Erste (Privilégium L), Raiffeisen (azt hiszem valami Díjnullázó) illetve a CIB (talán ECO vagy Kártyázó) bankok kínálnak mostanában népszerű lakossági számlákat illetve még talán a Sberbank.

2017. szept. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xswerdy ***** válasza:
van egyébként olyan is, hogy számla hordozás, ilyenkor csak az új bankba kell menned, és valahogy rajtuk keresztül is megszüntetheted a régi számlát. Ha tömegével vannak csopotos beszedési megbízásaid, azokat át lehet kérni egy lendülettel az új bankba. Esetleg ilyenkor érdemes amúgy nem látom sok értelmét, és elvétve van olyan ügyfél, aki élne a lehetőséggel.
2017. szept. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!