Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kata S vállalkozóként mikor...

Kata S vállalkozóként mikor igényelhetek hitelt?

Figyelt kérdés

Párommal júliusban indítottuk el külön külön KATAs vállalkozásunkat.

50e Ftos mind2, de a bankokban ahol kérdeztük nem csak minimálbérnek veszik, hanem újraszámolják.

Ez mindegy is, tudom h lezárt év kell.

Ez azt jelenti, hogy januárban már igényelhetnénk lakáshitelt? Egy ház vásárlása miatt esedékes a kérdés.

Előre is köszönöm:)


2017. szept. 12. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Katás vállalkozásánál nem csak az számít, hogy menyit adózol, hanem az is, hogy mennyi az árbevétel.

Egy teljes lezárt üzleti év szükséges a legtöbb bankban a hitelképességhez, ami január 1-től dec.31-ig tart, tehát Ti leghamarabb 2019-ben tudtok ilyet felmutatni.

Elvileg az FHB elfogad 6 hónap vállalkozói múltat, ha az kellően eredményes, de ezt még nem teszteltem.

2017. szept. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

a havi bevétel 127 támogatás bele számít, mellette tisztán eddig 3-400 /hó persze minusz a kiadás de ezt nem nézik legalábbis papíron nem kell leadni ugyis levonják ( -40%)


Akárhány cikket elolvastam azt írják lezárt év kell, nem lezárt teljes év.

Egy cikkben külön kiemelik, hogy sok minden múlhat 1 hónapon, ha megcsinálod a vállalkozást decemberben, januárban már van lezárt éved.


Azért várom mások válaszát is, de köszönöm :)

2017. szept. 13. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!