Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek az Otp...

Mi a véleményetek az Otp Bonus kártyáról? Valaki részletesen elmondaná hogy van ez?

Figyelt kérdés
2017. szept. 14. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Nekem van. Az elődje az American Express kártyacsalád volt, de megszűnik az együttműködésük az OTP-vel, ezért elkezdték lecserélgetni a kártyákat MC Bonusra, és újonnan is már csak olyat lehet igényelni. (Ez egyébként nagyon jó, mert az MC-t mindenhol elfogadják, PayPass-os is, míg az AmEx ezzel kapcsolatban nem teljesített jól. A feltételek meg nagyon hasonlóak maradtak.)


Igazából pont azt nyújtja, amit ígérnek vele kapcsolatban. MC Bonus kártyának évi max. 30 ezer forint visszatérítése van (nekem ilyen van), MC Bonus Goldnak évi max. 50 ezer. Ez úgy gyűjthető, hogy minden vásárlás után 1% visszatérítés jár (plusz pár helyen extra visszatérítés). Évente egyszer, december elején kerül visszatérítésre a gyűjtött összeg.


Van azért némi költsége a kártyának, sima MC Bonusnak havi 267 forint a "zárlati díj", és 3-4 ezer forint az éves kártyadíj, tehát olyan 6 ezer forint elmegy évente. Vagyis ~24 ezer forintot lehet rajta "keresni" évente.


Mivel hitelkártya, elég könnyű vele elcsúszni, ha nem vagy pénzügyileg nagyon tudatos. Nekem pl. rögtön adtak egy 750 ezres hitelkeretet, ha vérszemet kapsz, előfordulhat, hogy többet költesz belőle, mint amit következő hónapban vissza tudsz fizetni. (Erre szokták mondani, hogy hitelkártya annak jó, akinek nincs rá szüksége.) Ilyenkor rendkívül magas kamatokat fognak felszámolni (egyébként, ha a teljes összeget visszafizeted, nincs semmilyen kamat). Fontos még, hogy készpénzfelvételre ugyan használható a kártya, de nagyon drága, és arra nem vonatkozik semmilyen kamatmentesség.


Szóval ha tudsz figyelni a kiadásaidra, és szeretsz pénzügyi dolgokkal szórakozni, akkor jó kis cucc ez a kártya. Egyébként ha hitelbe vered magad vele, akkor a legrosszabb konstrukció, inkább keress másfajta hitelt.

2017. szept. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van az előttem szóló leírta. Én a szerződést úgy kötöttem meg, hogy esedékességkor a teljes összeget átemelik a folyószámlámról. Ez által soha nincs kamat. Évvégén jóváírják számomra azt a 20-25 ezer forintot.
2017. szept. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Épp most igényeltek nekem egy ilyen kártyát már meg is kaptam. Hogy tudom nyomon követni hogy éppen mennyit vásároltam már a OTP-s Bonus kártyával ? neten valahol nyomon tudom követni ? vagy msot másárláskor mindig jegyezzem meg mennyit költöttem ? remélem valahogy nyomon lehet követni ezt az egészet :)
2018. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az "Egyenleg lekérdezésnél" meg tudod nézni talán. Én gyűjtöm a vásárlások után kapott kis cetliket, így tudom mennyit költöttem.
2018. febr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
azt tudom hogy 1 éven belül lemondhatom. De ha pl nem használom azon kivül hogy a kártya igánylés ára vissza jöjjön nem lesz gond belőle úgye ?valahogy megbántam.. nem szeretem én az ilyet.. nem akarok vele vásárolni csak 1x vagy 2x annyit hogy az igénylés ára vissza jöjjön..
2018. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!