Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2 havi vagy 5 éves kamatperiód...

2 havi vagy 5 éves kamatperiódus lakáshitelnél?

Figyelt kérdés

Teljesen megzavart az ügyintézőm, hogy melyiket válasszam.

Egyszer azt mondja hogy nyugodtan vegyem fel 3 havi kamatperiódusra mert a futamidő alatt a bank úgyis csak 5-ször emelhet kamatot összesen,nem fog az annyira elszállni.

Azt már értem hogy 2 dolog befolyásolhatja a törlesztőm emelkedését,a jegybanki kamat és a bankon belüli kamatláb ingadozás,javítsatok ki ha nem így van.

De az előbb említett 5szöri emelkedés melyikre vonatkozik?Azért fura mert eddig annyira az 5 éves kamatperiódust ajánlotta,most meg hogy kiderült hogy a bérem nem lesz elég az 5 éves kamatperiódusos törlesztőjéhez,erősködik a 3 havival...

Azt is hallottam hogy van olyan hogy kamatláb kockázat biztosítás,ez tudja valaki hogy mi pontosan?Az ügyintézőm azt mondta hogy ilyen nincsen..

Nem tudom melyik lenne jó nekem(3 havi vagy 5 éves), kötök hozzá lakástakarékot is kettőt is!

Nem bízom az ügyintézőmben...tudna esetleg ajánlani valaki egy tanácsadót,aki nem áll kapcsolatban bankokkal,független tanácsadó aki elmagyarázna mindent és őszinte segítő tanácsot adna?Köszönöm


2017. szept. 19. 11:12
 1/1 anonim ***** válasza:
És hány évre veszed fel? Miért nem 35 évre veszed fel akkor kevés a törlesztő, de tudsz előtörleszteni ha mégis többet tudsz félrerakni.
2017. szept. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!