Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaphatok személyikölcsönt...

Kaphatok személyikölcsönt úgy, hogy a fizetésem nem bankszámlára érkezik?

Figyelt kérdés
Tehát, másfél éve dolgozom a munkahelyemen, személyikölcsönt szeretnék felvenni, de a fizetésem kézbe kapom, és nem utalással. Kaphatok így kölcsönt? Vagy elsőnek bankszámlát kell csináltatnom?

2017. szept. 20. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel a személyi kölcsönt bankszámlára utalják, így kell bankszámla.
2017. szept. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez mind világos. De abból nincs probléma ha eddig nem számlára kaptam a fizetésem? (Októbertől számlára szeretném)
2017. szept. 20. 10:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van munkáltatói igazolásod, meg fizetési papírod, akkor szerintem nem gond.
2017. szept. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ha gondod lenne vele, keress meg egy hiteltanácsadót.

Nekik az a szakmájuk, hogy értsenek hozzá és függetlenek legyenek a bankoktól!

2017. szept. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget! :)

Még egy kérdés; szabad felhasználású személyikölcsönt szeretnék felvenni (több mindenre kellene most gyorsan, nagyobb összeg), tehát akkor ezt nekem nem kell megindokolnom, hogy mire, és miért akarom felvenni az adott összeget? Bocsi, délután megyek csak bankba, és még egy kicsit utána akarok járni a dolgoknak. Illetve a hugom is szeretne felvenni, de ő csak 200.000 forintot (megtalálta álmai autóját :D) de csak 19 éves, viszont Ő is dolgozik egy éve, egy munkahelyen vagyunk. Ő kaphat 19 évesen hitelt?

2017. szept. 20. 11:55
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

A legelső és legfontosabb:

Ne mossátok össze a két ügyet, a két hitelt! Semmiképpen sem! Ne is kavarjátok bele amikor informálódtok illetve tárgyaltok róla. Használni biztos nem használ.



Ha munkáltatói jövedelemigazolással igazolni tudod a fizetésed és a többi szükséges adatot (a bank formanyomtatványán rajta van amit tudni akar), akkor az is megfelelő.

Ha a banknak ez valamiért kevés akkor kérhet tőled NAV jövedelemigazolást is. Nem nagyon szoktak.



A banknak sem érdeke, hogy kizárjon téged, mint jövőbeli adóst, azzal, hogy a készpénzben kapott jövedelmet nem fogadja el.

Nagyobb összegű ingatlanhitelnél már előfordul, plusz biztosítékként hogy látni akarja a pénzügyi szokásaid és ezért is megköveteli, de személyi kölcsönnél nem.



Melyik bankot választottad?

Megéri alaposan átnézni pl. www.bankracio.hu vagy www.bankmonitor.hu kalkulátorokkal, hogy melyik bank kínálja a legjobbat neked.

Ha hiteltanácsadóhoz elmész az sem rossz dolog, főleg ha nagyon nem vagy benne otthon.



Természetesen a kölcsön folyósításához kötelező a bankszámla és ha azt vállalod (vagy kötelező vagy ha nem akkor kamatkedvezményt kaphatsz érte), hogy arról a bankszámláról törleszted végig a hiteled, akkor azt a számlát utána nem is szüntetheted meg.


Nem akarok senkit sem reklámozni, én amúgy is csak felszínesen ismerem a hitelkínálatokat, de mostanában a Takarékbank (takarékszövetkezeteken keresztül) és a Sberbank elég olcsó személyi hiteleket kínál.

Egészen biztosan van még más jó ajánlat is, sőt lehet, hogy most épp van náluk is jobb, nézz utána, azt javaslom!

2017. szept. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget, ma az Otp és a Raiffeisen bankot néztem, holnap még elmegyek a Cofidisbe és a Sberbankba!

Nem vonom össze a két hitelt, semmiféleképp sem! :)

De előreláthatólag kaphat 19 évesen?

2017. szept. 20. 16:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem összevonásra gondoltam, hanem, hogy ne is mosd össze, ne hozd szóba amikor a sajátod intézed.


A húgod szinte biztos, hogy nem kapja meg. Sok bank eleve magasabb korhatárt alkalmaz, nem elég a nagykorúság.



Visszatérve a te ügyedre:


A Cofidist inkább kisebb összegű hiteleknél szokták választani, de ha ők kínálják a legjobb ajánlatot, akkor rendben van.



Nem tudom ki pontozta le a válaszom, biztos nem te voltál, de inkább írta volna le, hogy mivel nem ért egyet. Úgy akkor lehetne vitatkozni.

2017. szept. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 mondjuk a bankráció és a bankmonitor.hu oldalakról csak annyit, hogy azoknak a bankoknak az ajánlatait dobja ki, akik fizetnek érte....ennyit róluk :))


a hiteltanácsadó azt a terméket fogja ajánlani, ami után a legtöbb bónuszt kapja.


nem bankszámlára érkező jövedelemért nem fognak lelkesedni, és még csomó más korlátozó feltétel is van.


mellesleg autót 200.000-ért? az átírás kb. ugyanennyibe fog kerülni + még amit rá kell költeni, én meggondolnám...

2017. szept. 25. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mit sikerült intézned? Hol igényeltél végül? A kérelmedet elfogadták már?
2017. szept. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!