Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » FUNDAMENTA, mit csináljak, ha...

FUNDAMENTA, mit csináljak, ha nincs szükségem a pénzre?

Figyelt kérdés
Lejárt a Fundamentám, a pénzre nincs szükségem egyenlőre, viszont szeretném folytatni. Kérdés: mit tegyek, újat kössek, ami 32.200Ft, vagy lehet ugyanezt folytatni? Ha folytatni szeretném, akkor mennyibe kerül a szerződés hosszabbítás?

2017. szept. 26. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Add nekem.
2017. szept. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Ha jól tudom 8 év után korlátozás nélkül felhasználható.

Kérdezz meg egy fundamenta ügynököt. Ingyen van és a jó választ fogja mondani.

2017. szept. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

A 2-es válaszoló téved, már nincs szabad felhasználású lakáskassza, csak lakáscélra lehet elkölteni a pénzt, ha meg szeretnéd kapni a 30% állami támogatást.


Több lehetőséged is van:


1. Folytathatod simán a megtakarítást minden jelzés nélkül, ebben az esetben is megkapod a 30%-ot a befizetéseid után, ha a későbbiekben használod fel a pénzt.

2. Felemelheted a megtakarítási időt pl 6-8-10évre, ebben az esetben szerződésmódosítási díjat kell fizetned, ami 2000Ft, de kill fizetni a nyitási költség különbözetet is, ami attól függ, milyen futamidőt választasz (ez akár 40E Ft is lehet).

3. A szerződésmódosítást később is megteheted, akkor is, ha most csak simán továbbfizeted a havidíjakat.

4. Amennyiben megemeled a szerződéses futamidőt most, vagy később, de kiderül, hogy hamarabb szeretnéd felvenni a pénzt, mint ahogy lejár a futamidő, felmondhatod a szerződést hamarabb is és felhasználhatod a pénzt állami támogatással együtt.


Javaslom keress egy MEGBÍZHATÓ Fundás személyi bankárt és kérdezd meg a lehetőségeidet.

2017. szept. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod kedves utolsó! Sajnos a mi fundamentás üzletkötőnk átverte a fejünket. Ugyanis azt mondta, hogy újat kell kötni... Mára Te vagy a 2. hozzáértő aki azt mondta: NEM kell, az éves 72 ezer forintot akkor is jóváírják, ha a szerződési idő (49 hónap) lejárt. Ezzel a taggal utoljára kötöttünk üzletet, mivel ő a jutalékot látta bennünk, holott nem kellett volna semmit sem csinálnunk. Erre van valami orvoslat vagy, ha egyszer már befizettük a szerződéses összeget már nincs mit tenni?
2017. szept. 27. 15:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnos kevés a becsületes üzletkötő, viszont az a probléma, hogy nem tudod bizonyítani, hogy nem saját döntésed volt, amit csináltál, így hiába mondanád fel a szerződést, a nyitási díjat nem kapod vissza.

Azt tanácsolom, hogy fizesd tovább a régit és ha bírod, fizesd az újat is, mert jó lesz később pl hitel előtörlesztésre, vagy felújításra. Ha nem bírod a kettőt együtt fizetni, akkor módosítsd az új szerződést a legkisebb havidíjra, ami, ha jól tudom, 5000Ft. A módosítás díja 2000Ft lesz.

2017. szept. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Nem is arról van szó, hogy nem tudjuk fizetni, tudnánk 3-at is, hanem az üzletkötő hozzáállása.. Ő azt mondta, hogy így is úgy is fizetnünk kell, miért ne kötnénk újat. Így a feleségem úgy döntött, hogy az egyiket "parkoltatja" a másik kettőt, vagyis az egyik lejártat és az ominózus újat viszi tovább.

Csak megjegyzésként mondom: tegnap felhívtam egy kedves Fundamentás nőt, aki erre a kérdésemre ezt válaszolta: "Magam ellen fogok beszélni, de nem kell kötni újat, hanem vigyék tovább a régit, és, ha én akarok kössek újat." Pedig teljesen idegenek vagyunk egymásnak, Ő is becsalhatott volna,,, Aki megkötette velünk meg egy "kedves" ismerős volt....

2017. szept. 28. 08:26
 7/11 anonim ***** válasza:

Én az ismerősnek jól beolvasnék, csak a miheztartás végett, a Ti helyetekben pedig mind a 3 megtakarítást fizetném felhasználásig, mert amelyik már elmúlt 4 éves, a teljes bent lévő összegre jár a 30% támogatás (a túlfizetésre is). Ha majd lakáshitelt is igényeltek, az új szerződés jó lehet előtörlesztésre, vagy lehet egy áthidaló hitel alapja. Mentsd el a becsületes Fundás számát, tőle kérj áthidaló hitelre ajánlatot, tőlem meg kérhetsz majd banki hitelekre, mert én viszont a konkurenciánál dolgozom, Fundás ajánlatot nem tudok mutatni:).

Vigasztaljon a tudat, azzal nem hoztatok rossz döntést, hogy párhuzamosan több lakáskasszát is fizettek, csak azért ne okozzatok magatoknak anyagi kárt egy szerződés bontással, mert a "kedves" ismerős inkorrekt volt és félrevezetett.

2017. szept. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sok ügynök sajnos azt sem árulja el, hogy elég 5000-re kötni, úgy negyed annyi a nyitási díj. Utána lehet 20-t fizetni és a 30% állami támogatást is kapod. Egyedül akkor nem jó ez ha hitelt akarsz a fundamentatol.

De ha csak megtakarítás, akkor így csináld.

Azért nem mondják a funda ügynökök mert így kevesebb a jutalék nekik.

2017. szept. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mondta egy kollégája (aki felhívtam), hogy lehet valamilyen módon töröltetni a kötést, de ezzel az üzletkötőnek is okozok nehézséget, és legfőképp kellemetlenséget.

Sajnos ezt mi sem hittük volna róla, de ezzel a saját nevét mocskolta be, ez úgyis el fog terjedni róla, persze lehet azt hiszi, hogy akkor is megérte..

Az utolsó válaszoló érdekeset írt. Ha 5000ft-os szerződést kötök átválthatok 20.000Ft-osra? Akkor kell 2.000Ft-ot fizetnem a szerződést módosítására?

2017. szept. 29. 14:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló nem ezt írta. Ő azt javasolja, hogy eleve szerződj csak 5000Ft-os havidíjra és fizesd a megtakarítást 20.000Ft-tal.

Te ezen már túl vagy, mivel megfizetted a teljes nyitási költségek, így számodra semmi értelme a csökkentésnek.

2017. szept. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!