Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magánhitel költségeinek...

Magánhitel költségeinek megfizetése után nem kaptam sem hitelt, sem a megfizetett pénzemet, valaki járt már így?

Figyelt kérdés
Volt pár adatom a jótevőmről, jogi útra tereltem az ügyet, de nem tudom látom e még valaha a pénzem. Tapasztalat, bajtársi segítség vagy jó tanács valakitől?

#magánhitel #ügyvédi hitelszerződés
2017. okt. 12. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Milyen költségekről van szó? Szerződést kötöttetek e előtte?
2017. okt. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Na épp ez az! Az ügyvédi költséget kellett előre megfinanszírozni, küldtek is egy biankó hitelszerződést, valamint egy havi törlesztőt előre. Tehát semmi írásos egyezség. Sajnos, csak az átutalás után jutott el valami az agyamig, hogy az hitelező, akivel mindig e-mailben kommunikáltunk, soha nem beszélt velünk, a titkárnőjével viszont igen, telefonon kommunikáltunk, egy harmadik személy bankszámlájára kérte az utalást. Szerintem ez a három személy, hitelező, titkárnő meg bankszámla tulaj egy és ugyanaz. Kérdeztem miért egy harmadik embernek, miért nem küldhetem az ügyvéd letéti számlájára? Aztán annyi volt a válasz, hogy ugye, a NAV, meg ő nem akarja az ügyvédet ezzel is terhelni... Már itt kellett volna gyanakodnom, hogy miért félnek ezek a NAV-tól? Sajnos későn kapcsoltam. Aztán az átutalás megtörténte után még kérte volna a pénz átutalásának díját, valamint további 3 havi törlesztőrészlet kaucióját. Ez a kérés viszont már több mint határozott felhívás volt, majdhogynem erőszakos követelés. Itt azért már megálltunk.

Ami adatunk volt róla/róluk, azzal megtettük a feljelentést.

Lesz ebből valaha pénz? Nem azért akartunk hitelt,mert van kidobni valónk.

Ja, a morbid az egészben, hogy ez 2 hónapja történt, azóta a hitelező e-mailezett velünk, természetesen hazudozott, hogy ekkor, akkor, így, úgy visszaadja a pénzünket, 25 variáció biztosan volt, de pár napja már feladta az idegrendszerünk, elküldtük a búsba.

2017. okt. 13. 11:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A hitelező szokta adni a pénzt és nem fordítva, megint valami nigériai csalást indítottak a fogyatékosok lehúzására?????
2017. okt. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Lehet kérni költségeket, pl közjegyző előtti tartozáselismerésre. Bankoknak van folyósítási díja, pl lakáshitelnél amivel lehúznak. De előtte mindig megtörténik a szerződésaláírás.


Magánszemélynél ilyen nem szokás, kaució főleg nem. Ez marhaság. Átvertek, ennyi.

2017. okt. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, valóban fogyatékosnak tartom most már magam, de abban bíztam, magyar bankszámla van, magyar mobil szintén, azért egy csaló ennyire nem adja ki magát.

Ráadásul, amikor banki hitelt vettünk fel, emlékezetem szerint a bankhoz csak a hitelkérelem volt beadva, de már előtte el kellett mennünk a közjegyzőhöz. Még kifogásoltam is, hogy ha még sem lesz hitel, oda a közjegyzői díj?

Csak arra lennék kíváncsi, ha beazonosították a csalót, a pénzemet látom e valaha? Ja, egyébként a levelezgetések meg sms-ezések során elszállt párszor az agyam. Már csak azért is, mert többször megfenyegetett, ha feljelentem, földönfutóvá tesz a családommal együtt.

2017. okt. 13. 16:27
 6/9 xswerdy ***** válasza:
bank esetében is a szerződést foglaljátok közokiratba, akkor kell a közjegyzőhöz menni, amikor szóban a bank már rábólintott a hitelkérelemre. Régebben amúgy a közjegyzőnél láttad először a szöveget, most már előre el kell küldenie azt a banknak.
2017. okt. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csalás, tegyél feljelentést a rendőrségen.
2017. okt. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xswerdy ***** válasza:
kérdésedre válaszolva: ha elkapják a csalót, visszakapod a pénzed, ha megvan. Ha nincs, és semmi vagyona sincs, akkor persze várhatsz a pénzedre.
2017. okt. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én is ettől tartok. Szerintem ahogy megkapta, azonnal el is költötte a maga szükségleteire.

Abban bízom, hogy előbb vagy utóbb valahol csak fog dolgozni, ahonnan fizetést is kap, aztán ha még "állnak előttünk" károsultak, valamikor mi is sorra kerülünk.

2017. okt. 18. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!