Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik, ha nem aktiválom...

Mi történik, ha nem aktiválom WizzAir hitelkártyámat? Számítanak fel valamilyen díjat?

Figyelt kérdés

2017. okt. 21. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kibocsátási díjat (ami levásárolható, miután aktiváltad) felszámítják illetve a hitelszámla havi díját is minden hónapban. Ez utóbbi 290 ft.


A hitelszerződés amúgy sem a kártya aktiválásával lép hatályba, hanem a pozitív hitelbírálattal.


Tehát már van élő hitelszerződésed és a fent említett díjak miatt tartozásod is keletkezik, amiket ha nem fizetsz vissza a türelmi időn belül maradéktalnaul ugyanolyan, mintha használnád a kártyát és a tartozást nem rendeznéd.



Szerintem legalább addig használd, hogy a kártya éves díját levásárold, ne fizess arra is feleslegesen.


Viszont, legalábbis az én szerződésemben így volt, ha egy éven belül szünteted meg, a bank visszaveszi az üdvözlőpontokat. Arra most nem emlékszem, hogy egyszerűen törli vagy annak megfelelő összeggel megterheli a számlát.

2017. okt. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Minek igényled ha nem használod?! Érthetetlen..
2017. okt. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2es-aktiválni próbáltam tegnap, de csak sürgősségi ügyekkel foglalkozik az erste bank hétvégén (pl. letiltás), pedig a levelükben 0-24 órás elérhetőség áll. Érthetetlen. A másik dolog, hogy a levélben a tartózkodási címem szerepel állandó lakhelyként, pedig a Liszt Ferenc Repülőtéren lefénymásolták a lakcímkártyámat is. Érthetetle. Harmadik dolog az, ezt mondtam ott a hölgynek is a reptéren, hogy e-személyim folyamatban, így az igazolványszámom már nem az, mint ami az erste bank rendszerében szerepel. Értehetetlen. Most már érted?
2017. okt. 22. 08:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A személyi igazolványszám időnként mindenkinek változik. Amikor megadtad akkor még a régi igazolvány volt az érvényes?

Az egy dolog, hogy készül az új de amíg a régit nem vonták be és az újat nem bocsátották ki neked, addig a régi (és a száma) az érvényes.



A lakcím rendesen el lett cseszve, de a levelezési cím nem kötelező azonosító adat egy szerződésben sem. A szerződés érvényességét nem érinti. Menj be a bankba és ott javíttasd ki. Abból a szempontból fontos, hogy nehogy ne értesülj valamiről.


A telebank ezek szerint hétvégén és ünnepnapon nem teljes körű, ezt nem tudtam.


Aktiválni pedig azokat a kártyákat lehet ATM-en amelyiknek te adtad meg a PIN kódját igénylésnél vagy cserekártya és maradt a régi. Amikor borítékban küldik meg, nem lehet, mert ha véletlenül ugyanahhoz az illetéktelen személyhez kerül a kártyával együtt, a visszaélés csak annak a szándékán múlna.

2017. okt. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, most vettem észre, hogy nálad a cím felcserélése éppen fordítva történt.

Az állandó lakcím fontos adat a szerződésben, viszont javítható. Menj be amint tudsz egy Erste fiókba.


A személyi igazolványszám is javítható.



Egyébként a szerződésben te sem vetted észre amikor a reptéren aláírtad, de nyilván jóhiszeműen figyelmetlen voltál, ezért nem lehetsz felelős.


Két fontos adat is hibás, nem jó, de ettől még a szerződés érvényes marad.


Bankfiók lesz a megoldás.

2017. okt. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. okt. 22. 18:23
 7/11 anonim válasza:

Az ERSTE Banknak a legrosszabb az ügyfél tájékoztatása az eddigi bankos tapasztalataim szerint.

A WIZZ kártyát CSAK az erstés telefonos ügyfélszolgálattal tudod aktiváltatni.

2017. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én atm-en keresztül is tudtam. Tavalyi eset, igaz.


Erstenél bevett gyakorlat, hogy ha az ügyfél a fiókban állította be a pin kódot akkor ATM-en lehet aktiválni, különben csak telefonon.

2017. okt. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is. Amennyiben bemennék a bankbe és azt mondanám mégsem kérem a kártyát, mennyit és milyen jogcímen kellene fizetnem?
2017. okt. 23. 08:15
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb választ író vagyok.


Személyesen a bankfiókban tudod felmondani a szerződést, hogy milyen határidővel, azt a szerződésed tartalmazza.


Viszont a kártya éves díját illetve az aktuális havi számlavezetési díjat be fogják terhelni.

Ugyanúgy a felmondási időre eső számlavezetési díjakat.


Ezeket ugyanúgy ki kell fizetned, mintha vásároltál volna a kártyával.


Ezért is érné meg aktiválni és legalább az éves díjat levásárolni, majd utána megszüntetni.



Azt nem tudom hogy a bank az üdvözlőpontokat egyszerűen törli vagy a hitelszámlára terheli rá a 10 000 ft-ot (vagy amennyi üdvözlőpontot kaptál).


Nem ismered jól a hitelkártyák működését vagy nem bízol magadban annyira, hogy fegyelmezetten tudod használni?

2017. okt. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!