Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel felvételnél mennyir...

Lakáshitel felvételnél mennyire másznak bele az ember múltjába?

Figyelt kérdés
Mármint gondolom teljesen belemennek a korábbi hitelfelvételekbe. De hogyan esik latba az például, ha volt egy olyan ügyem 18 éves koromban, hogy sajnos felvetettek velem a szüleim egy provident hitelt (nekik már tartozás hátán tartozás volt akkor és ez volt az egyetlen megoldásuk), ez "természetesen" nem lett fizetve, végrehajtás alá került az évek alatt, majd némi egyezkedés után én ezt egy összegben rendeztem pár éve. Illetve volt egy diákhitelem is, de azt az iskola befejeztével szintén azonnal, egy összegben rendezni tudtam. Ennyi a múltam. Jelenleg pedig semmilyen fennálló tartozásom nincs, se áruhitel se másmilyen. Ez így nagyon rossz?

2017. okt. 26. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem. Ha mindent teljes mértékben rendeztél, tehát nem volt pl. engedményezés, akkor maximum passzív státuszba kerülhettél a KHR-ben, ami 1 év után eltűnik.

Tehát ha minden egyéb körülmény rendben van, akkor nem hinném, hogy gond lenne.

2017. okt. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké, fogalmi zavaraim vannak. :) Mi az az engedményezés? Mert amikor a végrehajtás alatt álló tarotozást kifizettem az egy "lealkudott" összeg volt részemről. Nekem ez - a köznyelvi értelmezés szerint - engedményesnek tűnik, de gondolom, hogy talán nem erről van szó. Egyébként gondolom az a lényeg, hogy kaptam tőlük papírt is róla, hogy XY ügyiratszámon fennálló tartozásom rendezve, további követelésük nincs.
2017. okt. 26. 15:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez az engedményezés vagy elengedés.

Akkor azt hiszem 5 évig lehetsz passzív státuszú a KHR-ben. Legegyszerűbb ha lekéred a jelenlegi státuszodat, ezt bankban is meg lehet tenni, vagy levélben (google megmondja, hogyan).

2017. okt. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!