Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Más banknál csináltathatok...

Más banknál csináltathatok bánkártyát és a régi letiltják, lehet ilyet?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, de máshol tanulok és ritkán járok haza viszont ami van bánkártyám azon nem tudok külföldről rendelni.

Ha itt ahol vagyok bemegyek pl egy OTP-be csináltathatok ott uj kártyát és átrakják a számlámat az otp-hez ?

van erre mód ?


2017. nov. 8. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
hol bankolsz most?
2017. nov. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyi bankszámlád és annyi kártyád lehet, amennyit csak akarsz.

Nem kell megszüntetned semmit. Kevés olyan kártya van, ami külföldről rendeléshez nem jó.

Szerintem, ha ez fontos neked, egyszerűbb a meglévő számládhoz kérni megfelelő kártyatípust.

2017. nov. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

"Átrakják a számládat?"

Figyelj, egyszerű ez mint a faék.

Bemész, csináltatsz egy új számlát (kiválasztod a neked megfelelő csomagot), és ahol erre utalnak, ott átíratod az új számlaszámod.

A régit meg megszünteted.

2017. nov. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

"átrakják a számlámat az otp-hez"

Szőke vagy?

2017. nov. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló jelenleg Maestro (Takarék Bank)
2017. nov. 8. 12:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyithatsz számlát az OTP-nél, és ha akarod, megszüntetheted a Takarékosat, ha arra már nincs szükséged. Mikor én pár éve bankot váltottam (OTP > Raiffeisen), akkor volt olyan opció, hogy az új bank intézi a régivel a megszüntetést, nekem csak alá kellett írnom a "meghatalmazást".
2017. nov. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor mi hamarabb intézem is. Köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 8. 13:17
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Néztem a Takarék Bank bankkártya szolgáltatását. A lakossági folyászámla nem kamatozik, s nem tartozik hozzá kártya. A szponzorált kártyás rész nekem kicsit érthetetlen.

Szerintem az OTP-vel jobban jársz. Vidd át a pénzed oda.

2017. nov. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Melyik takarékszövetkezetet nézted? A kérdező nem írta hogy melyiknel van.

A Takarékbank zrt csak a kártyát bocsátja ki hozzá.


Kérdező, a mostani számládhoz is kérhetsz pl. Mastercardot.

De az OTP-vel valószínű jobban jársz. Ha ahol most élsz nincs a takarékszövetkezetnek fiókja akkor meg főleg.


Viszont ha máskor kérdést teszel fel írd oda hogy melyik takarékról van szó mert sok van és önálló pénzintézetek.

2017. nov. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És igen, előbb új bankszámlát kell nyitni, ahhoz kártyát igényelni, majd a régi bankszámlát megszüntetni. (Természetesen vele a kártya is megszűnik.)
2017. nov. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!