Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Providentnek mindegy, hogy...

Providentnek mindegy, hogy határozott vagy határozatlan a munkaszerződésem?

Figyelt kérdés

1 hét és lejár a 3 hónapos próbaidőm a munkahelyemnél. A munkáltató mondta, hogy neki teljesen mindegy, milyen szerződést írunk. Azt mondta, nekik jó a határozott is meg a határozatlan is. Úgyhogy gyakorlatilag választhatok. Annyit tettek hozzá, hogy ha határozott felé hajlok, akkor minimum 1 év és maximum 3 év. Én aláírnék 3 évet is, nekem nem akadály, jó munkahelynek tartom.

Természetesen felhívom a Providentet, de elsősorban személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy kapott-e valaki úgy, hogy határozott volt a munkaszerzödése, vagy fordítva. És meg-e említették, hogy hogy nem határozatlan vagy fordítva.

Egyébként 600ezret szeretnék felvenni.

Még mielőtt valaki kérdezné, hogy miért nem nézek szét a bankomnál. Azért nem, mert szabad felhasználású kölcsön nincsen. Jelzálog van, lakáshitel, meg folyószámlahitel. A Cofidis teljesen kilőve, 600ezret csak megújoló hitel keretein belül lehet igényelni, ott neg ragaszkodnak a 46 hónapos futamidőhöz. Egyszerűen nem akarok sem tartozni sem fizetni olyan sokáig. 30-tól 36 hónapig terjedő futamidő nekem teljesen tökéletes.

Még a Cetelem-en gondolkodtam, ott (is) tudnék 30 hónapra 600ezret felvenni, és az olcsóbb is lenne, mint a provident, providentél (elvileg) 26312, a Cetelemnél 24104 ft a havi törlesztő. Arról nem kérek véleményt, legalábbis ebben a kérdésben nem, azt már egy külön kérdésben fogom feltenni, hogy a Cetelemnek mindegy-e a munkaszerződés milyenléte. (Határozott vagy határozatlan)



2017. nov. 9. 00:31
 1/2 anonim ***** válasza:
600.000 Ft.ot 30 hónapos futamidőre tudsz felvenni. Ehhez kell egy munkáltatói igazolás és az, hogy az elmúlt 3 hónappan több, mint nettó 100.000-es fizetést tudj igazolni. Ha határozott idejű a munkaszerződés, akkor csak azt veszik figyelembe, hogy minimum a futamidő lejártáig tart-e a szerződésed.
2017. nov. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Akkor szerintem aláírok majd 3 évet. Az pont 36 hónap. (Próbaidő alatt is meg volt a 100ezer bőven)
2017. nov. 9. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!