Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha exférjem és én egykor...

Ha exférjem és én egykor (lakáshitel) vettünk fel és a exférjem nem fizeti Így az bárlistára került. De ha nem én vettem fel a hitelt, és csak adótárs vagyok, akkor mi a helyzet? Akkor én is bárlistára kerülök? Ha igen, mennyi időre?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha adóstárs voltál a hitel felvételekor, és a válás során nem született valamilyen hivatalos egyezség ezzel kapcsolatban, akkor te ugyanúgy felelsz a hitel visszafizetéséért, mint a volt férjed. De azért próbálkozz választ kapni erre egy jogi fórum oldalon, vagy ügyvédtől.
2010. máj. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az adóstárs azt jelenti, hogy Te ugyanúgy egyetemlegesen felelsz a hitelért, mint az exférjed. Ennek semmi köze a házasság meglétének, felbontásának, a bank veletek kettőtökkel kötött hitelszerződést és ha ezt a szerződést nem változtattátok meg a bankban a válás során, akkor természetesen a bank felé a Te kötelezettséged nem változott, tehát Te is felkerültél a BÁR listára, mint adóstárs.

Egy hitelszerződést nem lehet azzal megváltoztatni, hogy elválsz az adóstól, azt csak a banknál lehet megváltoztatni, már ha egyáltalán meglehet. Ti együtt vettétek fel a hitelt, a hitelező kettőtök hitelképessége alapján döntött úgy, hogy hitelt kaptok, így a felelősség nem szűnik meg azzal, hogy már nem vagytok házasok.

2010. máj. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, ha a válásnál erről nem született döntés, akkor Te is felelsz érte. Ha BAR listára kerülsz, akkor a hitel teljes viszafizetásáig vagy altív báros, utána 5 éven keresztül passzív állományban. Még erre sem szeretnek hitelt adni a bankok, főleg nem mostanság.
2010. jún. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2010. jún. 2. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!