Mit gondoltok, melyik a "legjobb" bank?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy ez rengeteg mindentől függ, de abban bízom,hogy valamelyikre lehet azt mondani,hogy az jó.Mint a kocsiknál, mindenki más kell, és más az igénye, de mégis van amire mindenki azt mondja ,hogy az jó.


Én a Budapest Banknál vagyok/voltam, folyamatosan lehúznak pénzzel, új kártyákat állítanak ki 3 havonta, és levonnak 4-5 ezreket annak ellenére,hogy nem kértem kártyát.Na meg minden hónapban tranzakciós díjak 200-300 forintért, pedig a pay passos kártyát úgy tukmálták rám, hogy nem kell érte fizetnem x összegig (amit sosem értem el)


Úgyhogy ideje váltanom, de még nem döntöttem el hová menjek.

Nézegettem már, van ami szimpatikus, de érdekelne,hogy ki melyik banknál van, mennyire elégedett vele, esetleg mit ajánlana?


2017. dec. 2. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Ha lenne olyan, hogy "legjobb" bank, akkor mindenki oda járna. De nincs. Ez olyan kérdés, mint a melyik ember a legszebb.
2017. dec. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Legközelebb a leírást is olvasd el, köszi!
2017. dec. 2. 16:43
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Mondjuk akár a kérdésedben írhatnád azt, amire kíváncsi vagy, pl. "Ti melyik banknál vagytok és mennyire vagytok elégedettek, esetleg mit akánlanátok?"

Akkor nem lenne félreértés és nem kellene a fölösleges halandzsán átrágni magunkat. Köszi.

2017. dec. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Tranzakciós díjat köszönd meg a kormánynak

3 havonta miért csinálnak nemed kártyát? Letiltod?

2017. dec. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez az,hogy nem tudom miért csinál új kártyát...az első kártyám évekig megvolt, az elavult, érthető volt a csere, bár nem tetszett,hogy 5 ezret kell rá fizetnem, mivel nem csak az én érdekem,hogy cserélve legyen.

Ekkor tukmálták rám a pay passt, amit eleinte elleneztem, bár megismerve már azt mondom,hogy hasznos, igaz nem mindenáron. (tehát,hogy erre levonogat 300 forintokat havi szinten az azért sok)

De, még ezt is lenyelem, a számlavezetési díjak mellett.

Ez volt július-augusztus fele, és most megint jött az új kártya, még nem is aktiváltam, mert beakarok menni a banka megkérdezni,hogy mi a fa**?!

Aztán a napokban akartam pay passal fizetni, de nem volt fedezet.Internetbankba megnézve, nem tudom pontosan idézni, de valami kártya illeték/kiállítás/díj címén levontak 5 ezret megint.

Ezzel pedig betelt a pohár, és ez már sok.Nem az a baj,hogy levonnak pár száz forintokat kezelési díjként, de azt gondolom ez már így sok.Nem kérek kártyát, mégis kapok.

Na meg ha a pay pass használatokért fizetnem kell, akkor azt mondja,hogy ez xy összeg lesz majd, számolj rá.

Mint mikor idegen ATM-ből veszek le pénzt, 2 alkalom után fizetős, tiszta sor, ennek tudtában cselekszem.De így?Akkor ha lenne 2 millió megtakarításom levonhatná,hogy kezelési díj, aztán ennyi?

2017. dec. 2. 17:38
 6/10 anonim ***** válasza:
És megkérdezted őket mite vonnak?
2017. dec. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Hasitasi nem kér kódot."


Viccet félretéve. Nézd át az összes bank ajánlatát (apróbetűs részekkel együtt), majd válaszd ki a neked tetszőt. Számold ki, kb hányszor mennyit utalsz, fizetsz, stb.


Én pl "csak" számlavezetési dijat fizetek. Kártya és tranzakciók ingyenesek. Max ha idegen automatából veszek fel pénzt, akkor kell pluszban fizetnem.

2017. dec. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, hogy mit akarsz kérdezni, de hidd el, nem jó irányba mozdulsz el, ha így keresel új bankot.


A www.bankmonitor.hu vagy www.bankracio.hu kalkulátorokat nézd meg! Ott a saját bankolási szokásaid alapján ki tudod választani a neked legmegfelelőbb számlacsomagot.

Figyelj oda, az első pár ajánlat reklám szokott lenni.

Illetve amik megfelelőnek tűnnek azoknál a bank honlapján nézd meg a részletes hirdetményt ne csak a rövid leírást, mert a hirdetmény tartalmaz mindent.



A bankok nagyjából ugyanazt tudják és nyújtják. A számlacsomagok között költségbeli különbségek vannak illetve van amelyikre nem mindenki jogosult, csak pl. 24 év alattiak. Vagy mindenki jogosult de akkor éri meg az ügyfélnek ha pl. havi 150 000 ft érkezik a számlára.

Van ahol nincs még ilyen sem.



Kisebb különbségek vannak persze. X banknál gyenge a netbank kevés funkcióval, még Y-nál nagyon profi, szinte minden meg van benne.


A kicsi bankocskákat mint Gránit Bank, Magnet Bank talán jobb lenne elkerülni. Mondjuk ha budapesti vagy akkor a Magnet talán még opció, mert van pár fiókja.

2017. dec. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7. válaszoló:


Ez jól hangzik de akkor azt is írd le a kérdezőnek hogy melyik bank milyen számlacsomag!

2017. dec. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


Hiába irnám le, nem tudna vele mit kezdeni.

A 8.-as válaszoló leirta, hogy hol lehet összehasonlitani az ajánlatokat. Nála jobb tanácsot szerintem senki se tud adni.

Nem ismerem a Magyar bankokat, igy azt se tudom, hogy van e Magyarországon ilyen számlacsomag.

2017. dec. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!