Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezek szerint kétszer kellett...

Ezek szerint kétszer kellett fizetnem az új bankkártyáért?

Figyelt kérdés
Sziasztok, novemberben töltöttem a 24-et, eddig OTP Junior csomagom volt, áttettek Jump-ba. Egyszer levontak nov. 30-án 1996 forintot kártya kibocsátási díj címen, ez okés, de ma kaptam még egy SMS-t hogy Bankkártyával kapcsolatos díj 4504 Ft-ot vontak le megint. Plusz havidíj és üzenet díj. Ez nekem túlzásnak tűnik... Köszi előre is!

2017. dec. 4. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Esetleg megkérdeznéd azt aki 100% tudja? Mondjuk az OTP-t...?
2017. dec. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Igen, ha olyan kártyát választottál, aminek van kibocsátási és éves díja is, akkor mindkettőt ki kell fizetni igényléskor. De a későbbiekben csak az éves díjat kell majd fizetni.
2017. dec. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az 1996Ft - ahogyan írtad is - a kártya kibocsátásának díja, vagyis ennyit fizetsz azért, hogy a bank legyártatja neked a kártyát. Ezt többnyire "akciós jelleggel" el szokták engedni, OTP-nél ezek szerint most nincs "akció".

A "bankkártyával kapcsolatos díj", a kártya ÉVES DÍJA, amit minden évben a kártya legyártásának fordulónapján be fognak terhelni, ez is rögzítve van a hirdetményben.


A havidíj az a számlavezetési díj lesz, az üzenet díj meg az értesítő SMS-ek kiszámlázása.

Ha túlzásnak tartod, nézz körül, hátha van olcsóbb bank és válts. Ha áttérsz, a kártya éves díjának arányos részét visszakapod (a legyártás díját nem).

2017. dec. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Otp-nek van munkaidőben ÉLŐ chat szolgáltatása a honlapon, van telefonjuk, bár számlainformációt nem hiszem, hogy kiadnak - így valószínáleg be kell menned egy bankfiókba és ott érdeklődnöd.

Netbankod nincsen?

Amúgy ez a 4500 ft ez lehet, hogy a havi összesítés, hogy ebben benne van a kártyadíj, a számlavezetés és az sms-ek díja. Az sms elég drága, én a helyedben nem kérném, hanem netbankod igényelnék - ott akár egész nap tudod követni a számlád állását És a legjobb, hogy az egyenleged MINDIG a pontosan felhasználható összeget mutatja - még akkor is, ha egy vásárlást csak később könyvelnek le. Pl. van 10 ezer ft-od, szombaton vásárolsz kártyával 5 ezerért, akkor csak hétfőn könyvelik le, de a felhasználható egyenleged a számlán már a vásárlás után, szombaton is csak 5 ezer ft-ot mutat.

2017. dec. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Csak pénteken tudok személyesen bemenni az OTP-be mivel késő estig dolgozom egész héten... Netbankom nincsen de ezek szerint akkor jobban megérné mint így... A számlacsomagot nem én választottam, automatikusan raktak ebbe.
2017. dec. 4. 11:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogyhogy automatikusan beleraktak? Neked is bele kell egyezned, és valószínűleg aláírnod.
2017. dec. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!