Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi szerepel a kedvezményezett...

Mi szerepel a kedvezményezett nevénél ilyenkor?

Figyelt kérdés

Tesco vásárlói kártyát "kellett" igényelnem, mert a páromnak tönkrement a telefonja, és másképp nem tudott másikat venni. A Tesco-n belül van a Media Markt üzlet, ahonnan a telefont "vásároltuk" a Tesco-s vásárló kártyával. Minden hónapban utalnom kell az összeget. OTP-s vagyok, de hogy legyen ilyen kártyám, készítettek nekem egy Budapest Bankos számlát is. Amikor utalok, az OTP-s számlaszámomról utalok, de a kedvezményezett neve a Budapest Bank Zrt., igaz? Azt írtam be, és így utaltam. A párom szerint viszont a saját nevemet kell beírni, mert ő úgy gondolja, hogy ezt az összeget az én Budapest Bankos számlámra kell elutalni, és ő ezt annak idején így csinálta.

Mivel nekem még sosem kellett felvennem hitelt, és nem volt vásárlói kártyám sem, fogalmam sincs, hogy ez pontosan hogyan működik. Eddig mindent a saját, régi kártyámmal fizettem, vagy készpénzzel, vagy a már megszokott számlámról utaltam.

Jól írtam be a kedvezményezett nevénél a Budapest Bank Zrt.-t vagy sem?


2017. dec. 9. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
A saját OTP-s számládról utalsz a saját Budapest Bankos számládra, természetesen a saját neved kell megadni, hisz te vagy a számlatulajdonos nem a Budapest bank. Egyébiránt nem a legnyerőbb ötlet két bankszámlát fenntartani, ráadásul úgy, hogy az egyik csak kényszerből van, áruhitel miatt. Ha már itt tartunk akkor az áruhitel felvétele sem okod döntés.
2017. dec. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A saját nevet kell írni, de gyakorlati jelentősége nincs, bármit írsz oda, teljesülni fog az átutalás.


#2 Szerintem ez nem folyószámla, hanem hitelkártya számla.

2017. dec. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A párodmak nem volt 3500 forintja egy alap telefonra, ehelyett hitel kellett, persze neked, mivel ő nem hitelképes...hmmm
2017. dec. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!