Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pénzpiaci alappal hogy a...

Pénzpiaci alappal hogy a fészkes francba lehet veszteséget összehozni?

Figyelt kérdés

Az Erste Pénzpiaci befektetési alapjának portfóliójelentését nézegettem, és egyszerűen nem értem. Ez az alap állampapírba és bankbetétbe fektet. Tudtommal sem államcsőd, sem bankcsőd nem volt az elmúlt egy évben, mégis 1 év alatt -22%-os veszteséget csinált az alap.

Ez már több, mit bénaság, ez majdnem a lehetetlen kategória. Mégis HOGYAN?


[link]



2017. dec. 12. 12:59
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elírtam, a veszteség -0,22% volt :-)

De a kérdés attól még adott..

2017. dec. 12. 13:01
 2/5 anonim ***** válasza:
11%
Hülyéknek ez jár. Én meg közbe duplázom a pénzem havonta kriptóba LOL
2017. dec. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel vannak költségek. Szóval, ha az alap hoz 1%-ot , de a költség elvisz 1,22-t akkor már meg is van a 0,22% minusz.
2017. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez mondjuk lehet. Azért elég szomorú, hiszen az egyetlen fix, hozamtól független költség az alapkezelési díj. Csakhogy ez az alap kiszámítható instrumentumokba fektet, tehát nem hivatkozhat arra, hogy "így alakultak a piacok". Bankbetétek kamata és az állampapírok hozama fix, számítható.

Ha emellett veszteséges az alap, az nagyon amatőr alapkezelésre vall... :-(

2017. dec. 12. 15:08
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tenyleg eleg gyenge hozamot produkal az alap, ahogyan az elozo hozzaszolo leirta valoszinuleg a koltsegek miatt. Egy megjegyzes: a kotvenyek piaci ara csokkenhet is ha a diszkontalashoz hasznalt kamatlab emelkedik (pl. jegybanki alapkamat emelkedik vagy kotveny kockazati besorolasa romlik). A teljes futamidore a hozam fix, de aringadozas (negativ hozam) lehetseges.


Udv.

2017. dec. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!