Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CIB bankos számlatörlésről...

CIB bankos számlatörlésről vannak tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A CIB banknál tartottam egy olyan számlát amivel csak neten fizettem és mindig annyit tettem rá amennyi kell. 3 hónapig nem néztem a számlára és ma nem tudtam belépni, kiderült, hogy csütörtökön elvileg kaptam egy levelet arról, hogy a számlavezetési díjamat nem fizettem még ki így törlik a számlámat. A 7000 ft tartozás már nincs a számlán mert ma befizette valaki. Sem családtag, sem más nem tudja a számlaszámot ehhez a számlához. Csak este tudok bemenni a bankba de addig is idegeskedem, mert telefonon nem mondanak semmit, hiszen a számlám inaktív. Járt valaki már így velük? Megeshet, hogy végrehajtó fizette be és ezúton vette meg az adósságot?

2017. dec. 13. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Most láttam a kérdésed, azóta már biztos megtudtad a megoldást.


De hátha másnak jól jön.



A végrehajtó (aki hatóság) nem veszi meg a tartozást, nem fizeti be.

A követeléskezelő cégek (behajtónak is mondják) szoktak vásárolni banki tartozásokat.

A bankok általában a kis összegű tartozásokat csomagba rendezve adják el követeléskezelő cégeknek, mint pl. az EOS Faktor, stb...


Ilyenkor a tartozásod a bank felé megszűnik, és a követelés megvásárlójának leszel az adósa onnantól.

A számlát természetesen lezárja a bank.


A három hónap nagyon rövid idő.

Általában a szerződések olyanok, hogy három havi tartozás esetén mondHATja fel a bank, de azért ennél többet várnak és előtte értesítenek.

Ha van netbankod akkor persze nem kötelező, hiszen azon keresztül mindig láthatod az egyenleged.

De ha küldenek havi kivonatot, azon is lehet a felhívás. Az egyenleg pedig természetesen ott van.


De ennek ellenére is szoktak figyelmeztetni.


Nem az történt, hogy bár csak három hónapig nem néztél rá, de már előtte is mínuszban volt a számlád?


A felmondás pedig tértivevényes levélben történik meg, amit ha elköltöztél és nem jelentetted be az új címed, akkor jogosan a régire küldik.


Azt írod, hogy csütörtökön elvileg kaptál egy levelet erről. Elvileg? Megkaptad vagy nem?


Ha le van benne írva, hogy felmondták a szerződést, akkor ott már nem nagyon van kérdés, csak az hogy kinek adták el a tartozásod.


Aki megvette a tartozásod úgyis fog jelentkezni, jobb ha azonnal rendezed a tartozást.

2018. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
El is felejtettem ezt a kérdést. Megoldódott. Bementem a bankba és megkérdeztem, hogy ezt mégis, hogyan gondolják. Kiderült, hogy a követeléskezelő fizette be a tartozást és úgymond megvette. Jeleztem, hogy ezt sürgősen felejtsék el. Kihívták a bankigazgatót aki saját hatáskörben a követeléskezelő befizetését törölte vagy valami ilyesmi. Nekem ott be kellett fizetni az a kb 7 ezer forintot aláírtam, h be van fizetve és a végrehajtás megszűnt. Ennyi volt. Persze ehhez kellet az, hogy ne akarjon elmenni az ember addig amíg meg nem értik, hogy nekik kell bizonyítani, h én erről tudtam. Mivel a levél nem tértivevényes volt, a netbankba meg nem léptem, így elfogadták, hogy nem tudtam róla. Az elvileg kaptam levelet dolgot úgy értettem, hogy nem kaptam levelet csak szerintük(igazolni nem tudták, hogy küldtek, de mivel tényleg nem kaptam, így nem csak letagadtam vagy ilyesmi).
2020. ápr. 12. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!