Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megteheti a végrehajtó hogy...

Megteheti a végrehajtó hogy engem zaklat az exemmel kapcsolatban holott nem is voltunk együtt mikor pénzt vett fel elvedzítette a munkáját majd nem tudta fizetni! Feljelenthetem őket zaklatásért? Személyi jogok megsértéséért?

Figyelt kérdés
2017. dec. 14. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

"Megteheti a végrehajtó hogy engem zaklat az exemmel kapcsolatban holott nem is voltunk együtt mikor..."


Hivatalosan elváltatok, van róla bírósági papír?

Ha nem váltatok el, akkor igen, megteheti, hisz hivatalosan házastársak vagytok.

Ráadásuzl ha még oda is van bejelentve a nejed, ahol laksz, akkor meg semmiféle zaklatásról nem lehet beszélni.

2017. dec. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs ide bejelentve és nem voltunk házasok se élettársak
2017. dec. 14. 17:23
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Akkor egyáltalán hogy jutottak a te adataidhoz?
2017. dec. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Nyilván akkor nem teheti meg. Egyszer elmondanám, hogy mi a helyzet, jelezve előre, hogy hangfelvételt készítek (és tényleg csinálj), majd közölném, hogy ha tovább hívogatnak, mész feljelenteni őket.
2017. dec. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Végrehajtó vagy behajtó?
2017. dec. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs pedig már számot is változtattam . Van 1közös gyerekünk. Sajnos nem tudok felvételt készíteni. Pont mondta a nő hogy felvétel készül a beszélgetésről mondom az jó mert én is készítek erre azt mondja 3.félnek nem adhatom ki ... de be sem mutatkoznak ... én megértem hogy a munkájukat végzik de nekem ehhez semmi közöm. Még a szomszédait is felhívják telefonon és kérdezősködnek.
2017. dec. 15. 12:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Valóban nem adhatod ki harmadik félnek, pontosabban egy bizonyítási eljárás során nem használható fel. Egyetlen kivétellel, ha te előre, jól hallhatóan figyelmezteted a felvétel készítésére. Ergo tévedésben van az a tulbuzgó, aki ezt hazudta neked, bízva abban, hogy vagy annyira tájékozatlan, hogy elhiszed.

Nem lehet a bírósági vagy szabálysértési eljárásban hangfelvétel felhasználását visszaélésnek tekinteni, ha ez a hangfelvétel felhasználójával szemben elkövetett jogsértéssel kapcsolatos bizonyítás érdekében történik, márpedig a te esetedben pontosan erről lenne szó. Továbbá nem csak hogy készíthetsz felvételt és jogszerűen egy bizonyítási eljárás során fel is használhatod, arra is kötelezhető a behajtó cég, hogy a saját maguk által rögzített felvételt a hatóságok rendelkezésére bocsájtsa az eljárás során. Így nyugodtan mond csak el legközelebb annak, aki felhív tőlük, hogy tisztában vagy a jogaiddal,utánajártál a lehetőségeidnek és márpedig te most igenis rögzíted és másnap meg teszed a feljelentést zaklatásért, akármit is akar veled elhitetni, továbbá még mindig választhatja azt, hogy békén hagy, mert jogszerűtlen amit csinálnak, semmilyen szinten nem vagy érintett és felelős a követelésükben és nem vagy hajlandó eltűrni tovább a jogsértő magatartásukat.

2017. dec. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bírósági végrehajtó csak úgy nem fog keresni senkit sem.


Lehet, hogy adóstárs vagy kezes voltál egy ügylethez.


De az is lehet, hogy csak a házastársi vagyonközösség szabályai miatt lett belőled is adós.


Az, hogy nem voltatok együtt, nincs jelentősége.



egy ügyvéd


Nem. nem jelentheted fel.


Az a dolga, hogy érvényt szerezzen a végrehajtandó határozatnak.

2017. dec. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az elmondása alapján ez aligha bírósági végrehajtó volt.
2017. dec. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
El kell hajtani őket a f..ba.
2017. dec. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!