Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor érdemes bitcoint venni?...

654123 kérdése:

Mikor érdemes bitcoint venni? Meddig fog még emelkedni?

Figyelt kérdés

2017. dec. 17. 17:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:

Nem értitek még mindig, hogy semmi nem áll mögötte ezért akár 0-t is érhet meg nagyon sokat is. Ami így ingadozik az nem lehet fizetőeszköz.

Defláció biztos nem fog örökké tartani. Az emelkedést meg nem bizonyít semmit. lásd.: DOTCOM

2017. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 anonim ***** válasza:

"vagy szerinted a Linux mögött sincs szellemi tevékenység?"


Hogy jön ide a Linux? Én nem azt mondtam, hogy a bitcion nem egy jópofa ötlet, akár nevezhetjük pénzügyi innovációnak is, nyilván nem volt hülye, aki kitalálta. De ettől még nem lesz atomstabi fefektetési forma. Ahogyan a részvény sem az, mert állandóan változik. De még a legingatagabb részvény sem mutat akkora kilengést, mint a btc.

És igen, ha már itt tartunk, nem véletlen, hogy van Microsoft részvény, van Apple meg Facebook részvény, de nincs Linux részvény.

2017. dec. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 anonim ***** válasza:

Ezekkel a hozászólásokkal meg az a gond, hogy más se atomstabil befektetési forma, még a pénz se sőt maga az arany se.

A másik gond hogy úgy tesznek a hozzászólók, mintha jóstehetségek lennének, pedig ha azok lennének, mármint igazi jósok akkor nem minket győzködnének itt hanem a világgazdaságra gyakorolnának hatást a vagyonukkal.

2017. dec. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/90 anonim ***** válasza:

"ezt a videót hagyjuk már egyértelmű, hogy senki nem hiszi el,hogy az igazi arany"


Tehát azt mondod a valódi arany ugyanolyan mint a hamis, nincs különbség akkor ékszernek is felesleges jó a bizsu is?


Másik videóban az ékszerész előtt van a felvétel és mondja, hogy nyugodtan bemehet ellenőriztetni, mégse kell senkinek.

2017. dec. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 anonim ***** válasza:

"Hogy jön ide a Linux? Én nem azt mondtam, hogy a bitcion nem egy jópofa ötlet, akár nevezhetjük pénzügyi innovációnak is, nyilván nem volt hülye, aki kitalálta."


Úgy hogy az is egy szoftver, ami megoldást nyújt valamire. Most írod hogy nem volt hülye aki kitalálta és most is rengetegen fejlesztik, folyamatosan jönnek ki a BIP-ek, hogy milyen fejlesztéseket javasolnak, kb. mint az RFC-k az internet fejlesztésével kapcsolatban. Akkor mégis csak van mögötte szellemi tőke? Meg hát a többi is.

2017. dec. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 anonim ***** válasza:

Sokan nem tudják, hogy a bitcoin egyben egy szoftver is, illetve az az egyik lényege. Sokan valami cégnek hiszik a bitcoint, vagy ember embercsoport megegyezéses irányítása alatt álló valaminek. Aki nem ismeri a pénzt csak használja az a decentralizáltság fogalmát se érti meg a bitcoinnal kapcsolatban. Azt se értik sokan, mekkora munka innováció, szellemi és anyagi erőforrás van amögött, hogy megoldották, pénzt lehet utalni egy kódra, majd onnan visszavenni.

Szerintem akik itt negatívan írnak a bitcoinról, ezekkel a részletekkel nincsenek tisztában.

2017. dec. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/90 anonim ***** válasza:
"Az emelkedést meg nem bizonyít semmit." Ez is azt bizonyítja hogy nincs tisztában vele, mi az a bitcoin, ha tisztában lenne alapvető dolgokkal akkor meg se próbálná azt bizonygatni.
2017. dec. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/90 anonim ***** válasza:

"Ezekkel a hozászólásokkal meg az a gond, hogy más se atomstabil befektetési forma"

Az nem atomstabil az arany de az egyik legbiztosabb befektetési forma olyan 4000 éve.


"...bemehet ellenőriztetni, mégse kell senkinek."

jaj ne már! mennyit ér egy a videóban szereplő aranypénz és mennyit egy olyan csokoládé?

Egyértelműen átverésnek veszik mivel az aranypénz sokkal többet ér a csokinál mégis a csokit vesz a hülye.

Ha ezt is magyarázni kell akkor itt nagy bajok vannak.


"mekkora munka innováció, szellemi és anyagi erőforrás van amögött, hogy megoldották, pénzt lehet utalni egy kódra, majd onnan visszavenni"

akkora nagy, hogy már másolják és lesz is és nincs levédetve...



"Ez is azt bizonyítja hogy nincs tisztában vele, mi az a bitcoin, ha tisztában lenne alapvető dolgokkal akkor meg se próbálná azt bizonygatni."

Ha meg te lennél tisztában vele akkor nem írnál hülyeségeket. Tudod mi az a névérték? Na az az ami nincs a bitcoinnak.



1. ami ennyire instabil az nem lehet fizetőeszköz

2. ha nem fizetőeszköz akkor csak egy befektetési forma

3. sokan nem értik, hogy működik és ennek ellenére mégis sokan belefektettek ami felnyomta az árát ezért veszélyes

2018. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/90 anonim ***** válasza:

"Egyértelműen átverésnek veszik"


Egyszerűen senkinek nem kell az arany, az aranyfog se divat már, ékszerként fogalmad sincs hogy bizsu vagy arany, csak az ipari felhasználása van ami nem indokolja a jelenlegi árfolyamot, csak a kereslet-kínálat van mögött.


Soha nem fogod megmondani egy aranyrúdról hogy valódi vagy sem. Nekem már ezért sem ér semmit. A Bitcoint önmagam ellenőrizhetem hogy valódi.

2018. jan. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/90 anonim ***** válasza:

Kicsit ahhoz hasonlít a helyzet mint amikor a 93 éves dédnagymamámnak próbáltam 1989-ben elmagyarázni, hogy mi az hogy szoftver.

Esélyem se volt...

2018. jan. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!