Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha külföldről (EU) utalnak...

Ha külföldről (EU) utalnak nekem magyar dombornyomásos Master Card-ra az úgy működőképes? Van valami más feltétele?

Figyelt kérdés

2017. dec. 20. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem, nem, nem.

Kártyára nem lehet utalni. Ahogy lakáskulcsban sem lehet lakni. Ezt kellene megérteni.

2017. dec. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Na jó, ez most már teljesen egyértelmű, hogy nettó trollkodás.
2017. dec. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem troll, bocsi. Csak kicsit rosszul fogalmaztam.

Tehát, ha egy EU-ban élő családtagom utal nekem pénzt kintről, kinti bankszámláról én tudom fogadni vagy ahhoz valami speciális bankszámla kell?

Bocsi :(

2017. dec. 20. 09:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmi különleges számládnak lenni, elég ha van egy sima számlád. Ez lehet forint is, vagy bármilyen devizananemű számla. Ha más devizát utalnak neked, mint amilyen számlád van, például ha angol fontot vagy eurót utalnak neked és forint szamlad van, az sem gond. A bankod átváltja és a számládra jováírja. Amit meg kell adnod annak aki utal: az Iban számlaszámod, és a bankod SWIFT (BIC) kódja. Mindkettő adat rajta van a bankszámlakivonatodon.
2017. dec. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2017. dec. 20. 09:28
 6/6 anonim ***** válasza:
45%
Jóváírni összeget lehet bankkártyára. Ne szórakozzatok már! Az Aliexpress-en jóváírnak összeget a kártyámra. Az meg meglátszik a bankkártya mögött lévő bankszámlámon.
2017. dec. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!