Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Több éves bizalmamat rombolta...

Több éves bizalmamat rombolta szét az egyik jól menő bank. És váltani szeretnék. Szándékosan nem nevezem meg a bank nevét. Sima folyószámlát szeretnék nyitni. Hol tegyem?

Figyelt kérdés
Hol bankoljak?

2017. dec. 23. 10:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Bármelyik másik bankbank. A választásnál nálam az szokott alap lenni, hogy legyen fiókja a városban, ahol élek.
2017. dec. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Ha budapesti vagy vagy ha nem jársz hetente a bankfiókba akkor nézd meg a Gránit Bankot vagy a Magnet Bankot.
2017. dec. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Erste az ominózus bank? Mostanában folyamatosan csalódok bennük, én is a váltást fontolgatom.
2017. dec. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

'Sima folyoszamla'. Aha. Hat ennyi infobol barmelyiknel nyithatsz. Ha esetleg szeretned a koltsegeket es a szolgaltatasokat is ar/ertek-aranyosan latni, javaslom tajekozodj:


[link]

2017. dec. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Azt javaslom, hogy saját magad keresd meg, a saját bankhasználati szokásaid szerint.

www.bankmonitor.hu vagy www.bankracio.hu

Itt be tudod állítani, hogy a neked legmegfelelőbb ajánlatokat adja ki.

Arra figyelj, hogy az első néhány találat promotált szokott lenni, utána kezdődik a sorrend.


Miután kiválasztottad a szóba jöhetőket, nézd meg a bankok honlapján a részletes hirdetményt, mert csak az a hivatalos és teljes körű. Ne csak a rövid leírásokat olvasd el.



Több bank is kínál havonta általában 150 000 ft jóváíráshoz kötött nagyon alacsony díjazású számlát vagy talán ingyenest is.

Az Erste Privilégium L szinte teljesen ingyenes volt, de az már nem nyitható.


A Sberbank kínál valami nagyon kedvezményest illetve ha jól tudom a CIB is, de nem mostanában néztem.


Gránit, Magnet és hasonlókhoz én biztos nem mennék, ezeknél még talán a takarékszövetkezetek is jobbak. Épp mostanában fejeződik be a konszolidáció és modernizáció a csoportban.



Gondolom nem egyetemista vagy már, mert akkor az meg egy külön történet. A diákszámlák közül az OTP Junior a legjobb.

2017. dec. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Nekem az Erste bank vált be. Az OTP-nél is van számlám ahol csak "pihen" a kevés pénzem, velük sincs bajom. Voltam takaréknál is mikor kezdtem dolgozni, de rájuk hamar megharagudtam, nem tetszett a szolgáltatásuk. Régen akkor mentem át a Postához amit az Erste vett át, így kerültem oda, és maradok is náluk mert eddig semmi bajom nincs velük.

Unicreditnél van a barátnőm, de ott a szolgáltatásuk SMS, internet bank, nem a legjobb szerinte, de nem tudom mi a baja vele konkrétan, nem kérdeztem.

2017. dec. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%

"diákszámlák közül az OTP Junior a legjobb"


Ja régen én is azt hittem, de a netbankban átutalást se lehet csinálni ahogy olvasom, mert arra már külön havidíj van ha te rendes netbankot akarsz, és az ATM készpénzfelvétel is drága.


"Gránit, Magnet és hasonlókhoz én biztos nem mennék, ezeknél még talán a takarékszövetkezetek is jobbak."


Miért nem? Én ott vagyok és minden full ingyenes még a bankkkártya is az első évben a kamat meg 2% feletti amíg máshol 0,1%. ATM kivétel és utalás is olyan olcsó amilyen csak lehet. (Csak a tranzakciós adó.) Az netbank mindent tud ingyen, mobilfizetés is van. Na és miben jobb a takarékszövetkezet?

2017. dec. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

7.-s én is a gránitnál vagyok, jó pár éve, mint ahogy írod minden ingyenes a lekötésem 2,25%-t kamatozik, netbankon keresztül mindent el lehet intézni

Szerintem lakossági felhasználóknak jelenleg nincs jobb bank Magyarországon.

2017. dec. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

HA jófej bank kell, akkor én is Gránitot vagy a Magnet Bankot javasolnám.

De mondjuk nem sokat mondtál el a bankolási szokásaidról, szóval így elég nehéz...

2017. dec. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%
még egy szavazat a Gránitra és a Magnetre
2017. dec. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!