Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol/ hogy kell letiltani az...

Hol/ hogy kell letiltani az OTP-s számlát úgy, hogy kártyáról lehessen levenni pénzt, de neten keresztül ne lehessen vásárolni vele?

Figyelt kérdés

Egy hónapja átvertek egy külföldi oldalon, és sok pénzt levettek a számlámról. Akkor internetbankon belül letiltottam, de úgy tűnik nem jól, mert ma is jött az sms, hogy megint levettek tőlem pénzt...

Voltam egy hónapja a bankban, ahol a bankos nő azt mondta, tiltsam le otthon magamnak. Mondtam neki, hogy letiltottam elméletileg, de arra se volt képes, hogy megnézze, tényleg le van-e tiltva.


Szóval, elmondaná valaki, hogy hogy kell tényleg letiltani úgy, hogy ne tudjanak tőlem többet levenni?



2017. dec. 27. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Én így csinálnám:

A kártya "véletlenül" elveszne, letiltatnám, igényelnék újat. Ennek adatai eltérnek, tehát már nem lehet vele visszaélni, ha bizalmasan kezeled az adatait és kizárólag fizikailag használod (boltban, automatában)

Internetes vásárláshoz igényelnék webkártyát, amihez elkülönített bankszámla tartozik. Az internetes vásárlások előtt mindig csak annyi pénzt vezetnék át a számlámra, amennyit rögtön utána el is kívánok költeni, Így akkor sem tudnak lehúzni, ha illetéktelenek szerzik meg a webkártya adatait, hiszen a fedezetül szolgáló bankszámla üres, nincs mit lenyúlni róla.

A letiltós résztől eltekintve én pont így vásárolok online. Webkártya + a fennmaradó időben üres az ahhoz tartozó bankszámla.

Én a helyedben áttérnék erre, és a folyószámlámhoz tartozó kártyát kizárólag élőben használnám.

2017. dec. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kártyatiltást kell csinálni, telefonos ügyfélszilgálaton
2017. dec. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A vásárlási limitet be lehet állítani nullára, de én is inkább a letiltást javaslom.
2017. dec. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha letiltom a kártyát, akkor automatából se fogok tudni levenni pénzt?

Mennyi ideig tart, amíg megjön az új kártya?

November végén voltam a bankban, ahol "bejelentést" tettem erről a dologról, és ott azt mondták, hogy a központi bank kivizsgálja az ügyet és 15 napon belül kapok róla levelet. De azóta se jött semmi válasz.

2017. dec. 28. 10:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonló ügyem volt 2 éve.

Külföldön voltam hetekig, fizettem a kártyával, valami hekker lenyúlta az adatokat.

Engem azonnal kerestek a bankom security osztályáról, és megbeszéltük, hogy mivel haza nem tudok pár hétig menni, de pénzre szükségem van, letiltják úgy, hogy csak atm-ből tudjak KP-t felvenni...


Na de egyébként téged jól átvertek a bankban. Ügyfélszolgálaton azonnal le kell kompletten tiltani a bankkártyát ha ilyen lenne (és ha nem vennék észre a biztonsági osztályon), majd esetleg lehet olyan megoldást csinálni amit az 1. válaszoló ajánlott.

2018. jan. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!