Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarékunk lejárt, s...

Lakástakarékunk lejárt, s betörlesztettük a meglévő lakáshitelbe, amely ugyanannál a banknál volt. Eközben 260000 Ft. Szerződésmódosítási díjat számoltak fel. Az eredeti hitelösszeg 4500000, a betörlesztés 1200000 Ft. Volt. Rendben van ez így?

Figyelt kérdés

#lakáshitel #szerződésmódosítási díj
2017. dec. 28. 04:22
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Rendben. Előbb utána kellett volna érdeklődni, hogy mivel jár, ha pluszban szeretnétek hozzá törleszteni. A banknak nem igazán érdeke, hogy futamidő és a hitel összege csökkenjen, ezért a szerződés módosítás és ahhoz a módosítási díj.
2017. dec. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

Az lehet, hogy a szerződés szerint rendben van, de rendkívül inkorrekt dolog volt a bank részéről, hogy erről nem tájékoztattak előzetesen, főleg hogy ilyen aránytalanul magas ez a díj. Egyébként nem vagyok róla meggyőződve, hogy az élőtörlesztés szerződésmódosítást igényelt volna.

Melyik bank volt ez?

2017. dec. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Már hogyne lenne szerződés módosítás az elotorlesztes. Ha felett x összeget y időre, és most úgy dönt, hogy fizet extrát, akkor alacsonyabb lesz a hiteloszzeg és rövidebb a futamidő. Ez mi, ha nem a szerződés megváltoztatása?
2017. dec. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha a szerződés lehetőséget ad az előtörlesztésre, akkor nem kell módosítani a szerződést.
2017. dec. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Mi a kérdés?
2017. dec. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szomszéddal is ez volt, elolvastam szerződését miszerint augusztusban volt 10 napos előtörlesztési ablakja, amikor különdíj ellenében lehet előtörleszteni.


Javasoltam neki hiába van június várja ki az augusztust, köszönet helyett jött azzal, hogy leakarom húzni a magam szintjére, meg irigykedek rá, hogy ő előtud törleszteni...

Hát egye fene igazat adtam neki és ráhagytam.


Neki 456e Ft-ja ment rá, akkor meg azzal jött, hogy én beszéltem rá és fizessek neki 456e-et! Közben eltelt 2 év, de azóta is követel a barom, sőt már 1 milliót magyaráz :)

2017. dec. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

5,

Nyilván itt nem volt, hiszen felszamoltak

2017. dec. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
#6-os sztorija tökéletes példa arra, hogy mennyire nulla értelem kell ahhoz, hogy kölcsönt/hitelt vegyél fel, vérfagyasztó.
2017. dec. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, valami nem stimmel, mert sehol nem számítanak fel 260E Ft szerződésmódosítási díjat előtöresztéskor, különösen nem egy 4,5 milliós hitelre, ha 1,2M Ft a betörlesztett összeg. Létezik néhány bank, ahol az induló költség kedvezményeket utólag megfizettetik, ha bizonyos feltételek bekövetkeznek.


Melyik bankról van szó?

2017. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!