Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kapott már közületek valaki...

Kapott már közületek valaki lakáshitelt, passzív KHR (BAR) listával?

Figyelt kérdés
Ha igen, leírná nekem, hogy melyik banknál? Mióta volt passzív listán ( tényleg kell e a fél év? ), és úgy egyáltalán a menetét?! Köszönöm.
2017. dec. 28. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:

CIB-nél nekem adtak volna (magasabb kamatra, természetesen), de mire meglett a megfelelő ingatlan le is járt a passzív státuszom.

Inkább várd ki.

2017. dec. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Most fizettem ki a 100 ezer ft-ot, így már passzív lettem. Áprilisban terveztük indítani. Sajnos a körülmények sürgetnek.
2017. dec. 28. 12:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy év mire a passzív státusz is törlődik.


A bankok ha hiteleznek is neked, csak sokkal rosszabb feltétellel (elsősorban kamat mértékében jelenik meg vagy további kezest kérnek, stb...) mintha nem lennél KHR listán.


Persze az sem mindegy, hogy mi van rólad a KHR-ben.

Mennyi megcsúszás, átütemezés, stb... volt.


Én a helyedben kivárnám az egy évet, lehet, hogy nem is lesz más választásod.

Simán lehet, hogy a magasabb kamat miatt a végén többet fizetsz vissza mint ha úgy kapnál hitelt hogy már nem vagy KHR-en + az albérlet díja egy évig. Nyilván albérletben laksz addig.

2017. dec. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
100 ezer forintot nem fizetett vissza férjem a hitelből. Önhibáján kívül. Ez lényegtelen is. Most a hitelhez kíváncsiságból lekértük a KHR-t, ott szerepelt A 100 ezer forint, rögtön ki is fizettük. Azt tudom, hogy 1 év után kerül le, és azt is, hogy a legtöbb bank fél év passzív után már ad, nincs időnk egy évet várni, CSOK-kal együtt szeretnénk igényelni 2 gyerkőcünk után 3 millió forintot ( a többi önerő ). Jelenleg anyósomnál lakunk, akinek elég nagy baj van már a fejben, kész kínzó kamra az itt lét, de hirtelen megszűnt külföldi munka után, csak ide tudtunk hazajönni. Albérletbe nem éri meg elmenni, rengeteg félre tett pénzünket elvinné, amit inkább a saját lakásba fektetnénk.. Tehát még mindig arra vagyok kíváncsi, hogy passzív KHR-rel, mennyi idő után kapott valaki lakáshitelt? ( Kamatbünti ilyesmi most nem érdekel :) ) Köszönöm
2017. dec. 28. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok, annyit tennék hozzá, hogy ha jól emlékszem (lehet, hogy nem!) a passzív státusz miatti kamatfelár csak a passzív státusz lejártáig élt volna. Azaz nem a teljes futamidőre vonatkozott volna.
2017. dec. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is így tudom, ezért nem foglalkoztat "annyira" ez a része, minél előbb szeretnénk a saját otthont :)
2017. dec. 28. 20:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig ezzel a részével nagyon kell foglalkozni.


Ezen múlhat akár az is, hogy vissza tudjátok-e fizetni vagy a bank később felmondja a szerződést.



Ha most meg is kapjátok magas kamatra, érdemes később, amikor már a korábbi bejegyzés eltűnik a KHR-ből, kiváltani a hitelt egy kedvezőbbel.

Akkor sokkal szabadabban válogathattok és egy olcsóbbra cseréléssel sokkal jobban jártok.

2017. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze, foglalkozok. De mire elindítjuk a folyamatot már majd 5 hónapja lesz passzív, mire végére érünk az is idő... Tehát tegyük fel marad fél év a passzív státusz lejártáig, addig nem rokkanunk bele, mivel a kamatbünti csak addig szól. Higyjétek el mindent átrágtunk, lépésről lépésre. Következő a bank lesz, de előbb itt szerettem volna tapasztalatokat olvasni.
2017. dec. 29. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!