Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha beviszem valahová eladni...

Ha beviszem valahová eladni az ékszereimet, akkor aznapi árfolyamon tudom eladni, vagy hogy?

Figyelt kérdés

2017. dec. 29. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:

"valahová"

Azért ez elég tág fogalom ahhoz, hogy válaszolni lehessen.

2017. dec. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen aznapi árfolyamon? Az arany aznapi árfolyamán? Nem.
2017. dec. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Zálogházban gondolkodom.
2017. dec. 29. 17:43
 4/7 A kérdező kommentje:
2. Igen. Az arany aznapi árfolyamán. Hogy határozzák meg, hogy mennyit fizetnek érte? Nyilván nem annyit fizetnek érte, amennyi az arany árfolyama, de gondolom az árfolyam ingadozása befolyásolja napi szinten. Vagy rosszul gondolom?
2017. dec. 29. 17:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Felbecsülik, és az alapján. Pontosan nem tudom, hogy milyen szempontok alapján (mármint nyilván minőség, stb.), de nem hiszem hogy az arany napi árfolyamának volatilitása iszonyatosan ráncigálná a zálogházak által adott értékeket. Ez nem befektetési arany úgysem, gyanítom, hogy az ékszereket először újra megpróbálják eladni, aztán ha nem sikerül, akkor olvasztják be vagy nem tudom. Nem tudom, mennyi arány az újraeladás és a beolvasztás, amelyik a nagyobb, aszerint képzik az árakat is gondolom.

Amúgy pl. a BÁV honlapján tudsz online árajánlatot kérni. Meg az árképzésükre is rákérdezhetsz, hátha válaszolnak nagy vonalakban.

2017. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi 5-ös. :) Most jól megemelkedett az arany árfolyama, ezért kérdezem. Nyilván nem a percenkénti vojalitás szerint áraznak, de gondoltam, kb. egy heti középárfolyamot vagy napi középárfolyamot számítanak, és ugye abból számítanak egy törtarany/fazonarany értéket...
2017. dec. 29. 18:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Ki van írva, mennyiért veszik be grammját, és az milyen karátra vonatkozik.

Megnézik az ékszert, lemérik, aztán mondanak rá egy árat.

2017. dec. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!