Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel felvételnél mekkora...

Lakáshitel felvételnél mekkora a becsült és a tényleges ár közötti különbség általában?

Figyelt kérdés

A párommal 20M forintig szeretnénk lakást venni. Erre a bank ugye maximálisan 16M forint hitelt adhat. Persze csak ha az értékbecslő is ennyire becsüli.

Mi a gyakorlati tapasztalat ezzel kapcsolatban, ha a Budapesti panellakásokat nézzük? Csepel, kispest, újpest es a XV. kerület a kiszemelt.



2018. jan. 14. 02:32
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Meglepődtem amikor olvastam, hogy mely kerületeket nézed.


Ezek egy nagy félkört alkotnak, de a két végpontja nagyon messze van egymástól.


Az anyagi szempontot értem, hogy ezekből tudsz választani, de más szempontot is mérlegelni kellene!


Munkahelyedhez melyik van legközelebb? Újpest és Csepel nagyon messze van egymástól.


Vagy közlekedése melyiknek jobb?


Mennyire biztonságos, milyen hírű a környék, stb...



Ezek közül Újpest talán a legbiztonságosabb és legkulturáltabb, ha jól tudom, de javítson ki valaki ha tévedek.

2018. jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a banki értékbecslő a tényleges vételár 98,24%-át mondta, tehát majdnem annyit. És úgy tudom ennek a 80%-a lehetne nagyon nagyon maximum a hitel. Mi nem voltunk így kicentizve szerencsére, szóval erről nincs tapasztalatom. De erősen javaslom nektek is, hogy inkább gyűjtsetek még és/vagy nézzetek olcsóbb lakásokat, de ne centizzétek ki a 80%-ot.
2018. jan. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzászóló! Köszönöm, hogy aggódsz értem, de tudom mit csinálok. Vállalkozó vagyok és itthonról dolgozom, ezért nekem nem szempont a munkahelytől való távolság. Az ár-élhetőség ráta ami szempont. A XV. ker nagyon jó a 7-es buszcsalád miatt. Újpest a metró miatt (ahogy kápmegyer is, a közelsége miatt), csepel a hév miatt (boráros térre való közlekedés), kispestet pedig nem kell mondanom sem.

Én alapvetően nem ítélek el egyetlen kerületet sem, mert jelenleg is a XV.-ben lakunk (újpalota) egy nagyon jó környéken. De 3 utcával arrébb már lennének gondok. Ez megkerülhetetlen, szinte bármelyik kerületről is legyen szó. A lényeg a közvetlen lakókörnyezet. Meg az, hogy legközelebb ne okoskodni gyere, hanem a kérdésemre válaszolj, ha már veszed a fáradtságot és billentyűzetet ragadsz.

Ahogy tette azt a második hozzászóló. Ment is a zöld kéz, köszönöm!

2018. jan. 18. 16:07
 4/6 A kérdező kommentje:
Uram irgalmazz, és el ne kezdje senki, hogy a vállalkozó nem, vagy sehogy sem kap hitelt, mert tudom. Ezeket a köröket már lefutottam a bankommal előzetesen.
2018. jan. 18. 16:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem okoskodni jöttem ide, de ez egy jogos kérdés, bőven van alapja.

Az emberek legnagyobb részének, még a vállalkozóknak is szempont.


Az pedig hogy rákérdeztem nem tudom miért baj? Annyira bizalmas információ?

2018. jan. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem nem szempont, én olyan kivételes helyzetben vagyok, hogy internet legyen és bárhol tudok dolgozni szerencsére. :)

Ha bizalmas infó lenne, akkor nem mondtam volna meg.

A gond a "rákérdezéssel", hogy itt én kérdeztem. És ezt mástól is tapasztalom gyakorin, rengeteg kérdés alatt látom, hogy az emberek 90%-a nem a kérdésre válaszol és ez engem baromira zavar. De béke van, csak szerettem volna felhívni a figyelmed arra, hogy nem kell a kérdezőt minden esetben hülyének nézni.

2018. jan. 18. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!