Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bemehet a végrehajtó olyan...

Bemehet a végrehajtó olyan lakásba, ahova az adós nincs bejelentkezve?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy megengedtem egy rokonomnak, hogy a garzon lakásomban lakjon, ami amúgy üresen állna. Nincsen sem ideiglenesre, sem állandóra bejelentkezve oda, a közművek továbbra is az én nevemen vannak. Bemehet a lakásomba a végrehajtó ahol most az adós bejelentetlenül lakik, hogy foglalózzon?

2018. jan. 14. 22:03
1 2 3
 1/28 xswerdy ***** válasza:
27%
persze. legfeljebb nehezebben szerez róla tudomást, hogy ezen a címen az adósnak értéktárgyai lehetnek. De ha jön, be kell engedni.
2018. jan. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Tehát bárhova bemehet, ahol az adós szerinte tartózkodik, függetlenül attól, hogy oda be van-e jelentve? Hogy bizonyítja, hogy az adós ott él és nem egy harmadik fél ingóságait vitte el egy vadidegen helyről? Értem, hogy normális esetben az adós saját lakásából bármit elvihet és az adósnak kell bizonyítania, hogy az adott tárgy nem az övé, viszont ebben az esetben egy olyan helyről beszélünk, ahol az adós hivatalosan nem él? Jelen esetben, ha onnan bármit elvinne, akkor az én tárgyaimat vinné el, nem az adósét. Az az én lakásom az én bútoraimmal, csak megengedem valakinek, hogy ott lakjon, de nincs oda bejelentve, oda levele nem jön és sehol nem adta meg azt a címet még levelezési címnek sem.


Ezzel az erővel, ha a végrehajtó látja az adóst bemenni egy ingatlanba, utána oda bemegy és elvisz mindent, akkor is, ha az adott ingatlan és a benne lévő tárgyak az ismerőse tulajdonát képezik és az adós ott csak vendégségben volt pár órára? Ez elég durván hangzik.

2018. jan. 14. 22:46
 3/28 anonim ***** válasza:
88%

Nem foglalhat le ott ingóságot, hiszen nem tételezheti fel azt, hogy az adósé, ha nincs oda bejelentkezve.



Az más ha pl. járműve van ott, amiről meg lehet állapítani nyilvántartásból hogy kié, hiába van nálad, bemehet lefoglalni.


De ingófoglalás címén nem mehet be.

2018. jan. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Értem, tehát nem kell aggódnom, hogy a végrehajtó kipakolja a lakásomat és a bútoraimat, TV-met, stb. az ott lakó, ámde be nem jelentett rokonom miatt? Mi van akkor, ha valami rosszakarója szól a végrehajtónak, hogy az én lakásomban él? Még ekkor sem mehet be a lakásomba ingóságot foglalni? Neki csak ruhái vannak ott, nekem viszont egy berendezett lakásom!
2018. jan. 14. 23:29
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

Hányszor kell még leírni, hogy a világ legnehezebb dolga ingóságot foglalni?

Elég ha annyit mond, hogy az nem az övé és már nem foglalhatja le.

Rengeteg adós lakik otthon a szüleinél és mindenre azt mondják, hogy a szülőké minden érték.

Ekkor a végrehajtó meg nem tud semmit sem tenni.


Nem az van hogy mindent csak foglalunk le vaktában.. Ez nem így működik.

2018. jan. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
A törvény szerint kétségbevonhatatlanul kell tudnia az adósnak vagy az ott jelenlévő személyeknek bizonyítani azt, hogy a kérdéses tárgy nem az adósé. Lehetőleg számlával vagy adás vételi szerződéssel. Ezt mondja a végrehajtási törvény. Ezek alapján, ha az adós eteti a szomszéd kutyáját egy hétig amíg azok nyaralnak és a végrehajtó azt hiszi, hogy az adós ott lakik, akkor bemegy és elvisz mindent, még a kutyát is (igen, állatot is foglalhatnak). Javítsatok ki, ha tévedek, de amíg a törvény nem mondja ki, hogy csak olyan helyre mehet be a végrehajtó, ahova az adós be van jelentkezve, addig bárhova bemehet, ha azt hiszi (!!!), hogy az adós ott lakik és elvisz mindent egy vadidegen ember lakásából.
2018. jan. 15. 13:51
 7/28 anonim ***** válasza:
44%

Nézd, legjobb tudásom szerint amit írtál, az azzal a megkötéssel létezik csak, hogy az adós állandó lakcíme vagy tartózkodási helye azon a címen van.


Különben csak akkor ha valamiről konkrétan bizonyíthatóan tudja a végrehajtó, hogy az ingatlanban van és az adósé. Akkor azért az egy tárgyért bemehet.


De másra nem állíthatja, hogy az adósé vagy akkor neki kell bizonyítania.



Ha az adós be van jelentkezve oda, akkor viszont a végrehajtó bármire mondhatja, hogy az adósé és az ingóság valódi tulajdonosának kell számlával (elsősorban) vagy szerződéssel bizonyítani, hogy nem az adósé.



Ha a végrehajtó mégis lefoglal valamit amiről te tudod, hogy a tiéd, igénypert indíthatsz, hogy visszakapd.

2018. jan. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Magyarán a végrehajtó elviheti az én lakásomból az én tulajdonomat, majd utána én indíthatok igénypert, hogy ugyan adja már vissza a saját tulajdonomat, mert lopást követett el. Gondolom bérleti díjat nem tudok rászámlázni a végrehajtóra, mert a törvény őt védi és nem az igazságot. Normális esetben ennek úgy kéne működnie, hogy ha ő elviheti minden előzetes bizonyítási eljárás nélkül egy harmadik fél tulajdonát, akkor nekem viszont az adott termékekre és tárgyakra piaci árú bérleti díjat kéne, hogy fizessen, különben mi állítja meg a végrehajtót a törvény adta hatalmával való visszaélésben?
2018. jan. 15. 14:00
 9/28 anonim ***** válasza:
21%
Nézd, a legtöbb ember másokkal lakik együtt. Semmi értelme nem lenne a végrehajtásnak mint olyannak, ha mindenki mindenre mondhatná, hogy ez az anyukámé, apukámé, ez az öcsémé, ez meg a barátnőmé.
2018. jan. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
7%

A 3-as és a 7-es választ írtam.


Ha elolvastad figyelmesen, láthatod, hogy nem ezt írtam.


Ha be van jelentkezve akkor igen, tekinthető úgy hogy az ott lévő ingóság az adósé.

De csak akkor!


Ha lefoglalja amit a tiéd indíthatsz igénypert.


De ha nincs bejelentkezve, nem tekintheti az adósénak az X címen lévő ingóságokat.


Erre még mindig úgy reagálsz mintha a kérdésben lévő esetben lefoglalhatná az ingóságokat.


Nem muszáj hinni nekem, de akkor így hiába kérdezel.



A lopás fogalmának pedig semmi köze ide.

2018. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!