Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kezes voltam 1990-ben egy...

Kezes voltam 1990-ben egy ismerősnek amikor felvett 80. 000. -Ft-ot az OTP-től, eddig nem volt a nevemen semmi, de most úgy alakult, hogy egy ingatlan tulajdonosa leszek. Rá tudják terhelni a lakásomra az adós tartozását?

Figyelt kérdés
Már nem tudom hogy milyen típusú kezes voltam, de eddig 17 év alatt kétszer-háromszor kerestek sima levélben, hogy fizessek helyette. Előre is köszönöm a hozzászólást.

2018. jan. 19. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Elöször is szerintem ez csak kitalált történet, ugyanis ha TÉNYLEG neked kellett volna fizetni, akkor nem pár levelet kapsz, hanem letiltják töled az összeget minden probléma nélkül - ugyanis a kezes éppen ezért van.


De ha netán felszólítottak volna és mégsem fizetted volna, akkor idököben a tartozásod sokszorosára nött volna a kamatok miatt, és azt bármikor végre tudják rajtad hajtani - és ehhez nem kell ingatlant venni, elég, ha van rá pénzed, az is letiltható.

2018. jan. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors választ. A letiltás csak számláról történhet szerintem, én meg azóta is kp-ben kapom meg a Kft-től ahol azóta is dolgozom. A történethez az is hozzátartozik, hogy nekem is volt OTP-s számlám amit már azóta nullás igazolással meg is szüntettem 8 éve, de akkor a senki sem szólt hogy gond lenne velem. Ezek szerint elévült a dolog, bár erről megoszlanak a vélemények a neten.
2018. jan. 19. 12:56
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
A letiltás a munkahelyröl is történhet, mielött megkapod a készpénzes fizetésedet.
2018. jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
A "kétszer-háromszor kerestek" közt volt olyan, ami az elmúlt öt évben történt?
2018. jan. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!