A Nav inkasszot rakott a szamlamra,26.700 ftot. Nincs rendes melohelyem, diak vagyok. Ha erkezik utalas a szamlamra, pl.5e vagy 10e forint, levonhatjak, vagy csak akkor vonnak le ha 26.700 felett jon atutalas?

Figyelt kérdés

Nem voltam biztositva egy ideig mult evben, es nem lett befizetve a nav fele egy osszeg mult evben /mult ev vegen


Ma jott egy levelem az otptol, miszerint 1177.........-banmszamlaja terhere hatosagi atutalasi megbizas kerult benyujtasra.


Sorba allitas utolso napja: 2018. 02. 21.


(.....)


Kelt: 2018. Jan 17.


En nem ertem... a level ma jott, jan 23.an.


En pesten lakom, ott tanulok.

Epp most utaztam haza sok ido utan. A szuleim adtak fel nekem penzt hetfon (jan 22) es a vonatjegyem ami kb. 2400 ft, is ebbol lett megveve.


A keltezes alapjan (jan 17) elvileg kisebb osszegeket, 1000-5000 forintot lehet utalni a szamlamra ugye? Mert 01. 17e a keltezes, de a szuleim vonatjegyre 22.en utaltak es meg tudtam venni a vonatjegyet aznap... ha aprankent, minden utalast "leszedne", akkor elvileg a vonatjegyem arat is leszedte volna, nem?


Fontos lenne, mert igy diakmelot sem akarok vallalni.


Szerintetek csak 26.700 feletti osszegnel vonnak le, vagy ha pl. Edesapam feladna nekem 5000 ftot, azt is "leszedne" egybol es at se jonne az 5e forint?


Mert igy melot sem biztos hogy tudok nezni...


Help, soha nem voltam ilyen helyzetben h inkasszom legyen..


21/l



2018. jan. 23. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
A tippem az, hogy apránként is levonják mert amúgy csak ügyelni kellene arra, hogy 26.600 Ft-nál ne legyen magasabb összeg a számládon. Ugye ez nem tűnik logikusnak. Találj ki más módot a pénz átvételére. Másik megoldás lehet az, hogy felveszed a kapcsolatot a NAV-al és kérsz részletfizetést mert diák vagy és nincs saját jövedelmed.
2018. jan. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magánszemélyként havonta 28500 Ft mentes az inkasszó alól. Ennek négyszereséig a beérkező összegek fele vihető, afelett pedig minden.
2018. jan. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Ne viccelj már, ez nem az az összeg, amiért érdemes rettegni, pláne azért nem dolgozni, nehogy aztán levonják. Ha a szüleid sem tudnak segíteni, hogy rendezzétek, akkor menj be a NAV-hoz, és adj be kérvényt, hogy mérsékeljék vagy engedjék el az összeget. Hivatkozhatsz arra, hogy diák vagy, nincs jövedelmed. Legrosszabb esetben csak részletfizetést kapsz, és szépen apránként kifizeted. A tesóm vagy hat évig nem volt biztosítva, utólag jött ki neki egyben az egész, és meg ezt a hat évnyit is havi 15 ezer forintonként törlesztheti. Néhány hónapot simán fognak engedni, hogy pár ezer forintonként törlessz.
2018. jan. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, a 3-ast miért húztátok le - pedig teljesen igaza van. A sumákolás nem megoldás, attól a tartozás nem fog elmúlni.


"Fontos lenne, mert igy diakmelot sem akarok vallalni.

Mert igy melot sem biztos hogy tudok nezni... "


Mert miért is nem, kérdező? Épp azért kéne nézni, hogy megszabadulj a tartozástól. Kb 5 nap munkával letudhatnád az egészet és nem kéne éveken keresztül rettegni, hogy mikor csap le a végrehajtás.

És igen, ha rossz anyagi helyzetben vagytok, akkor részletfizetést is kérhetsz. Szóval teljesen jókat írt a 3-as.

2018. jan. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

"Szóval teljesen jókat írt a 3-as."


De nem a kérdésre válaszolt. Nem életvezetési tanácsokat kért a kérdező, hanem azt akarta tudni, mire számíthat az inkasszó ideje alatt.

2018. jan. 24. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt csinálja sajnos ez a retkes kormány. Velem is eljátszották ugyanezt, azóta egy fillért sem tartok folyószámlán. Na nem is csesztetnek azóta.
2018. jan. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Aztán majd meg fogsz lepődni, ha jönnek végrehajtani...

2018. jan. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem inkasszó van a bankkártyámon és tök mindegy mennyi megy rá elutasítja a kivételt.Rokonom küldött 10000-Ft-t és nemtudtam levenni.Azt írta ki az automata,hogy inkasszó van rajta.Akkor ez most,hogy van??
2022. okt. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az inkasszó a tartozás megtérüléséig de legfeljebb 35 napig van a számlán. Ez alatt egyszer lehet felhasználni a mentes 28500 Ft-ot, illetve ennek négyszereséig a beérkező összegek felét. Ha pl. a 28500 Ft-ot elhasználtad, és a rokonod küld még 10000-et, abból már csak 5000-hez férsz hozzá. Illetve lehet, hogy a készpénzfelvétel blokkolt, de az utalásnak, kártyás vásárlásnak mennie kell az engedélyezett összegig. Erre a bankban kellene rákérdezned.
2022. okt. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!