Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Táppénzből vonhatják a személy...

Táppénzből vonhatják a személyi kölcsön törlesztést?

Figyelt kérdés
Tartós tappenzen vagyok és párszor már visszakaptam a levont összeget mivel a biztosító fizet de 2 hónappal el vagyok amaradva amíg nem fizettek. Vonhatja egyáltalán a bank a táppénzből a kölcsön törlesztést főleg ha jeleztem nekik hogy az a bevételi forrásom albérletben. Köszönöm a válaszokat.
2018. jan. 24. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Ami a számládon megjelenik, az jvedelem és nem táppénz - azaz elvileg ugyanúgy le lehet belöle vonni a törlesztést, mint minden más jövedelemböl.


A banknak meg nem "jelezni" kell - ugyanis azzal nem foglalkoznak, hanem "kérvényezni" a törleszörészlet csökkentését - amit utána vagy engedélyeznek vagy sem.

2018. jan. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem a kérdést. Gondolom kötöttél egy szerződést, ami szerint minden hónapban fizeted a törlesztőrészletet. (Hogy a bank ezt automatikusan levonja, csak egy technikai részlet.) Az, hogy kevesebb a bevételed, nem jogosít fel arra, hogy ne fizess, ha pl. nem lenne munkád, akkor is ugyanúgy köteles lennél fizetni. Ha nem fizetsz, akkor késedelembe esel, aminek számos következménye lehet.
2018. jan. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Amikor kötöttem a szerződést munkabérből való törlesztést beszéltünk meg. A táppénz nem munkabér. Illetve van egy olyan is hogy a törlesztés nem haladhatja meg a bevétel50%át. A 38000ft táppénzből kapásból 23000. A maradekbol nem lehet albérletben megélni és egy ismerősöm javasolta hogy kérdezze utána mert úgy tudja táppénzből nem vonhatnak

Köszönöm a válaszokat

2018. jan. 24. 20:13
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Tisztázzunk valamit: a táppénz a számládra érkezik. A törleszétés feltételezem ugyan erről a számláról valósul meg, a hónap egy bizonyos napján, amely a kölcsönszerződésben rögzítésre került. A bankot csak az érdekli, hogy az adott napon be tudja szedni a számláról a megfelelő összeget (ha annyi nincs rajta akkor kevesebbet is beszed és sorba teszi, tehát a következő jóváírásból a maradék leérvényesül). Azt, hogy neked milyen úton-módon kerül a számlára, azaz, hogy munkabér jóváírás jogcímen, van táppénz jogcímen nem fogja nézni. Itt nem arról van szó, hogy a táppénzből vonja le, hanem a számládon lévő fedezetből! Tehát ha te 10-én kapod a táppénz és 20-án esedékes a törlesztőrészleted, akkor, ha úgy akarod leveheted a táppénzd bankkártyával vagy el is vásárolhatod, stb. Viszont, ha nem tudod kigazdálkodni a törlesztőt, akkor haladékot kell kérned, vagy futamidőt kell módosítanod (növeled a futamidőt, így csökken a törlesztő részlet).
2018. jan. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Így van. Amit a bank tesz, az nem táppénzből vonás (azt a táppénzt kifizető köteles meglépni, ha "végrehajtható okirat" van a birtokában, mint például jogalap nélküli ellátás visszafizetésére kötelezés), hanem a bank által levont/beszedett törlesztőrész. Még csak nem is inkasszó, az azért lényegesen más.


Tehát igaz, hogy táppénzből nem tilthatnak, csak magát a jogosulatlanul felvett ellátás összegét vonhatják vissza. De az a lényeg, hogy amiről Te beszélsz, az nem a "letiltás" kategória.

2018. jan. 25. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem letiltás. Köszönöm a válaszokat. Mint mondtam ismerősöm javasolta járjak utána mert táppénzből nem vonhatnak csak munkaberből úgy tudta. Köszönöm a segítséget
2018. jan. 25. 09:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Táppénzből nem is vonhatnak.

Csak azt kellene megértened, hogy a te esetedben nem levonás történik. A levonás az, amit a kifizető levon, tehát ki sem fizeti neked, hanem annak fizeti, aki a követelő (pl végrehajtó).

A te esetedben a folyószámláról történő törlesztés van. Tehát teljesen mindegy, milyen jogcímen érkezik a pénz, ami az egyenlegesen van, abból a bank automatikusan törleszti az esedékes törlesztésedet.


Ha ez sok, akkor mint ahogy előttem javasolták, menj be egy bankba, és kérdezz rá, mik a lehetőségeid, mert most pillanatnyilag nem igazán tudsz fizetni.

2018. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!