Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan kell banki átutalást...

Hogyan kell banki átutalást csinálni?

Figyelt kérdés

Van bankkártyám, de soha nem utaltam még sehova.

Otp-nél vagyok és otp-re kellene banki átutalást csinálni. Megadták, hogy mit írjak bele a közleménybe, hova utaljak, de fogalmam sincs, hogyan kell ezt csinálni.

Ezt pontosan hogyan kell? Lehet úgy, hogy bemegyek a bankba és befizetem a pénzt vagy az másnak minősül?

Ezt a banki átutalást csak interneten lehet csinálni?

Fogalmam sincs az egészről, hogy hogyan működik.

Bocsánat a hülye kérdésért, de nem értek ehhez.

Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2018. jan. 31. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet bankfiókban is. Bemész az otp-be, és ott két opció van. Vagy befizeted az illető számlájára a pénzt (ebben az esetben kp-ban oda kell adnod), vagy pedig a saját számládról átutalod neki. Mindkettőhöz ugyanazok az adatok kellenek, legegyszerűbb, ha felírod egy cetlire és odaadod az ügyintézőnek (a másik fél neve, számlaszáma, összeg, közlemény). Személyi legyen nálad.
2018. jan. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet úgy is, hogy befizeted egy bankfiókban. Kényelmesebb, ha netbankon keresztül intézrd. Ehhez viszont tudni kellene, van-e egyáltalán netbank hozzáférésed.
2018. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, ha befizeted, az ingyen van, ha utalsz, annak jó eséllyel díja van, amit a bankszámládra terhelnek rá.
2018. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Akkor majd bemegyek a bankba és megérdeklődök ott mindent. :) Nincs netbankom, sajnos nem értek ezekhez.

2018. jan. 31. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!