Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi lenne ennek az összegne...

Mennyi lenne ennek az összegnek az átutalása külföldre? Banki költség mennyi?

Figyelt kérdés

Át kellene utalnom 97 Eurót egy német alkatrész forgalmazónak, OTP Junior számlám van, jó pár éve. Megnéztem a hirdetményeket, de azt a részt nem tudom értelmezni hogy "0,3% (2600Ft/40.000Ft)" Ez most mit is jelent? most 0,3% a jön rá még költségként vagy 2600Ft jön költségnek. Éppen a pillanatban a Deviza eladási árfolyam az OTP-nél: 312,87 Ft így ha most utalnám az összeget akkor az nekem 30348,39Ft + Banki költségbe lenne, ami azért sajnos nem mindegy hogy mennyi.

OTP Direkten intézném interneten.

[link]

(2.oldalon ,eseti megbízás, bankon kívüli részt néztem.)


[link]



2018. febr. 3. 13:00
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

0,3%, de minimum 2600Ft. Jelen esetben a 97 euró az kb 30000Ft, ennek a 0,3%-a 90Ft, de ettől nagyobb a 2600Ft, tehát 2600Ft lesz az átutalás díja. Kb 2800 eurónál lépné át a 0,3% a 2600Ft-ot, azaz kb 2800 euró utalásig kerül 2600Ft-ba az utalás (ami a durva, hogy 1 euró átutalása is 2600Ft-ba kerülne). Kártyás fizetési lehetőség nincs? Az ingyen lenne.

Mielőtt az OTP-t drágának tartaná valaki, az nézzen utána a saját bankjánál is a deviza utalás díjának, mivel a legtöbb banknál kb ugyanennyibe kerül forint számláról az utalás (igen, tudom, biztos van kivétel).

2018. febr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát sajnálom hogy ilyen drága. Nem tudom hogy van e kártyás fizetés, megkérdezem tőlük! Köszönöm a választ! ment a zöld ujj! :D
2018. febr. 3. 19:28
 3/4 anonim válasza:
Transferwise-al tudod csokkenteni a koltsegeket. Van magyar oldala is es szamlaszama is tudomasom szerint, igy a belfoldi atutalasi koltseggel tudsz utalni kulfoldre. Ez egy devizavalto oldal ami ha jol emlekszem olyan 7 ezrelek felarral valt sok fele devizat. Nezz utana neten.
2018. febr. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elutaltam az OTP-ben, 33e fölött volt kicsivel.. :(


KB mennyi idő míg a célhelyen jóvá írják? "Normálon" küldtem, nem pipáltam ki a sürgőset, gondoltam az is drágítja...

2018. febr. 8. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!