Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a Tescos vásárlókártyáról?

Figyelt kérdés

Hosszú éveken át elkerültem, tegnap sikerült rám tukmálniuk.

Mi a csapda mi a buktató?

Mert nem igazán akartak teljeskörűen tájékoztatni szerintem.



2018. febr. 11. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi benne a buktató, azt akkor tudod meg, ha elolvasod a szerződést, amit aláírattak veled. Mondjuk ezt nem ártott volna előre, de mindegy.

Amúgy ez egy sima hitelkártya, ugyanaz a poén benne, mint mindegyik hasonló termékben:

- ha késel a visszafizetéssel, brutális kamatokkal büntetnek

- ha a kártyával veszel fel készpénzt ATM-ből, olyan kamatokat számolnak fel, hogy csak piskogsz.


Ha normálisan használod, akkor járnak különböző kedvezmények. Én soha bottal nem piszkálnék meg ilyen konstrukciót, semmilyen hitelt nem szeretnék, de ha neked tetszik, akkor használd, csak odafigyelve, ésszel.

2018. febr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A buktatója az, hogy figyelni kell, hogy mindig időben visszafizesd a hiteledet.

Nekem ez nem menne, ezért messziről kerülök minden ilyesmit.

2018. febr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"Mert nem igazán akartak teljeskörűen tájékoztatni szerintem."


És te mégis elfogadtad, ha a szerződésben ott van apróbetűvel, hogy viszik az összes fizetésedet holnaptól, te aláírtad volna, mert gondolom el sem olvastad, csak aláírtad. Gyűlölöm a magad fajtát, akik mindent ész nélkül aláírnak, megvezethetőek. Szerencsétlen proli.

2018. febr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tévedés mert aláírás nélkül semmit nem olvastam el még a másodpéldányt is elolvastam. Viszont mások a feltételek mint a leírtak. Olyan dolgokat is tudtak mondani ami nem volt papírra vetve.

Akinek nincs az nem is ismerheti a csapdákat és buktatókat.

Akinek van az inkább de csak ha bele esett. De valószínűleg nem aktiválom mert értelmetlennek látom.

2018. febr. 11. 17:28
 5/8 A kérdező kommentje:
Elírtam. Elolvasás nélkül semmit nem írtam alá.
2018. febr. 11. 17:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Utánanéztem egy kicsit, nem kell félni tőle, teljesen jó termék, és rengeteget tudsz vele spórolni, amennyiben


1) Minél több bevásárlásodat a Tescóban intézed, esetleg mellette minden bankkártyás fizetést ezzel intézel

2) Nem használod a kártyát készpénzfelvételre

4) Nem költesz vele többet, mint amennyit egyébként költenél - soha ne legyen nagyobb az össztartozás, mint amennyit ki tudsz fizetni!

3) Tartod a megadott fizetési határidőket, és ilyenkor a teljes aktuálisan fennálló tartozást rendezed. (Ha csak 10 forinttal is kevesebbet fizetsz, a teljes tartozásodra felszámolódik a maximális - brutálisan nagy - kamat, nem cak a 10 forintra).


Ha bármi nem egyértelmű (fizetés módja, határidők, fordulónap, egyéb szabályok), inkább menj be a Budapest Bankba és kérdezz rá, mindenre válaszolni fognak.


Nem ördögtől való termék a hitelkártya, csak tudni kell okosan használni :) (Tapasztalatból mondom, két hitelkártáym is van, de 50-60 ezer forintot nyertem rajtuk eddig tisztán). Sok sikert!

2018. febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Am ha fosol h mi lesz, akkor szimplán dobd be a fiókba azt annyi.
2018. febr. 15. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, azt az egyet NE csináld, amit az utolsó javasolt!

A kibocsátási és az éves díj akkor is pörög, ha nem aktiváltad a kártyát. Ha aktiváltad, akkor az esetleges havidíj is. Ha pedig nem fizeted vissza (magától nem fogja levenni a bank, a minimum összeget is csak akkor, ha beállítasz beszedési megbízást), viszont a kb 40%-os kamat és a késedelmi díjak pörögnek szépen, és pislogsz, hogyan gyűlt fel sok tízezer (százezer) tartozás egy fiókban heverő kártya miatt, és miért kerültél fel negatív KHR-listára. Ha úgy döntesz, nem kell a kártya, vidd be a bankba, mondd fel ott a szerződést, így szabadulhatsz meg tőle legolcsóbban.

2018. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!