Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámlán lévő pénz eltűnhet?

Bankszámlán lévő pénz eltűnhet?

Figyelt kérdés
Tegyük fel 10 milliót tartok a számlámon egyik napról a másikra eltűnhet ez az összeg?
2018. márc. 12. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. márc. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
41%
Hát aztat nem tudom, de nekem a magánnyugdíj megtakarításom 8 éve szőrin-szálán eltűnt a bankból. Ha ezt az alapot vesszük, igen eltűnhet.
2018. márc. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Igen, pl. ha inkasszózza a végrehajtó. Ha csődbe megy a bank akkor elvileg biztosítva vagy, de az állam nem is engedi a bankcsődőt, mert akkor mindenki elkezdené kivenni a többi bankból is a pénzét és kiderülne hogy nincs is ott a pénzek nagyrésze.


Gyakorlatilag csak államcsőd esetén tűnhet el.

2018. márc. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy el nem tűnik sosem. Mindig van valami ellenszámla, hogy hova ment belőle kisebb-nagyobb összeg.
2018. márc. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
27%

"Tegyük fel 10 milliót tartok a számlámon egyik napról a másikra eltűnhet ez az összeg?"


Nem. Hacsak nem költöd el, vagy nem halmozol fel adósságot a behajtásig. Bank csődje esetén zárolhatják az összes ott tartott számlát, de az OBA 30 millióig kárpótol később a veszteségért.



"Hát aztat nem tudom, de nekem a magánnyugdíj megtakarításom 8 éve szőrin-szálán eltűnt a bankból. "


1. Nem a bankból, hanem a biztosítótól.

2. Nem a te pénzed volt. Értsd: ha nem egy a neveden futó számlára kerül a biztosítónál, akkor ugyanott lenne, ahová átkerült. A nyugdíjkasszába. Azaz gyakorlatilag sosem volt az a pénz a tiéd. Attól, hogy a húszezresen rajta van a Deák Ferenc név, még nem lesz az összes húszezres a Deák Ferencé.

3. Kapcsolódóan az előzőhöz nemhogy szőrén-szálán eltűnt, de mint az előbb írtam: pontosan megvan, hogy hová került egy része. A másik részét elrakta a biztosító, mint "működési költség". A haramdik részét meg megkaptad (lásd még reálhozam), ha egyáltalán volt.

2018. márc. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

"Ha csődbe megy a bank akkor elvileg biztosítva vagy, de az állam nem is engedi a bankcsődőt,"


Na igen, persze... A Lehman Brothers-nél is azt hitték, hogy majd nem engedik bedőlni:


[link]

2018. márc. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

A magánnyugdíj-megtakaritasod - ami a te magántulajdonod volt a törvény erejénél fogva, az AB is kimondta - azért tűnhetett el, mert lusta voltál elmenni és nyilatkozni arról, hogy nem akarod odaadni a rablónak.


Még a Fidesz-kormány se merte csak úgy "államosítani", mert tudták jól, hogy jogilag magántulajdon, amihez az államnak semmi köze.

2018. márc. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

És ha bankártyával vásárlok,rendelek az adott cég nem tud több pénzt levonni a számlámról.

PL volt olyan hogy bankártáyval tudtam csak repülőjegyet venni, olyat tehet a cég hogy az adott 80 ezres jegy helyett levonja az összes pénzt a számlámról?

2018. márc. 12. 21:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tehet. A bank és kártya társaság téged, vásárlót véd. Jogtalan levonást simán vissza lehet kérni.
2018. márc. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén, szerinted egy több ezer milliárd forintnyi éves forgalmat bonyolító légitársaság vezetése azért kockáztatja majd a börtönt, hogy leemeljen a számládról pár ezer forintot???
2018. márc. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!