Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a különbség Provident...

Mi a különbség Provident otthoni szolgáltatás lemondás és meg szüntetése közt (Kérem azok írjanak akik már mondtak le otthoni szolgáltatást a Providentél)?

Figyelt kérdés

"3. Az Otthoni szolgáltatás felmondása


– Ön az Otthoni Szolgáltatásra irányuló megbízási szerződést bármikor felmondhatja a Providentnek címzett írásbeli értesítéssel, amennyiben a kölcsönszerződés és az Otthoni Szolgáltatásra vonatkozó megbízási szerződés alapján nem áll fenn hátraléka.

– A felmondáshoz Önnek írásban meg kell adnia azt a lakossági forint bankszámlaszámot, megjelölve a számlatulajdonos nevét, ahonnan a kölcsönszerződés szerint a törlesztőrészletek átutalását teljesíteni fogja.

– A felmondás a fentiek szerinti felmondási értesítés Provident általi kézhezvételétől számított 15 napot követő első törlesztési esedékesség napján lép életbe, Ön az ezen időpontig esedékessé vált Otthoni szolgáltatási díjat köteles a Provident felé megfizetni. Ezen időpontot követően Önnek a kölcsön törlesztőrészleteit banki átutalás útján kell teljesíteni.

– Az Otthoni Szolgáltatás a kölcsön futamideje alatt díjmentesen felmondható. Az Otthoni Szolgáltatás felmondása esetén az Otthoni kihelyezési díj még meg nem fizetett része esedékessé válik, ugyanakkor azt Ön jogosult a kölcsön futamideje alatt egyenlő részletekben megfizetni.


– Az Otthoni Szolgáltatásra irányuló megbízási szerződés felmondására vonatkozó részletes szabályokat az Otthoni Szolgáltatás nyújtására vonatkozó megbízási szerződés tartalmazza.


4. Az Otthoni Szolgáltatás nyújtására vonatkozó megbízási szerződés megszűnése


Az Otthoni Szolgáltatás nyújtására vonatkozó megbízási szerződés azonnali hatállyal megszűnik, amennyiben a kölcsönszerződést Ön felmondja, illetve él a kölcsön teljes előtörlesztésével, vagy amennyiben a Provident a kölcsönszerződést azonnali hatállyal megszünteti. Az Otthoni szolgáltatás nyújtására vonatkozó szerződés bármilyen okból történő megszűnése esetén az otthoni kihelyezés teljes díjának még meg nem fizetett része és a felmondás/előtörlesztés időpontjáig esedékessé vált Otthoni Szolgáltatási díj esedékessé válik, melyeket Ön köteles a megbízási szerződés megszűnésekor megfizetni. Amennyiben az Otthoni Szolgáltatás nyújtására vonatkozó megbízási szerződés azért szűnik meg, mert azt Ön a kölcsönszerződés futamideje alatt felmondja, akkor Ön jogosult az Otthoni kihelyezési díj még meg nem fizetett részét a kölcsön futamideje alatt egyenlő részletekben megfizetni."


Magyarul mennyit kell fizetni? Tudom, hogy a szerződéstől függ! Az alkalmazott aki hozzánk jár nem hajlandó tájékoztatást nyújtani. Azt tudom,hogy a felmondási díj 11.000 ft. De utána szeretnék járni, mielőtt bemegyek hozzájuk. Honnan tudom, hogy az otthoni szolgáltatás díjából mennyit fizettünk már ki? Hogy a ki helyezési díjat kifizettük-e már?


3 provident van:


1 Felvett összeg: 130000 Ft, Futamidő: 72 hét, Összesen Fizetendő összeg: 267475 Ft Heti Törlesztőrészlet: 3715 Ft (3800-al fizetjük) Jelenleg: 40 hét Fennmaradó egyenleg: 108875 ft


2 Felvett összeg: 430000 Ft, Futamidő: 110 hét, Összesen Fizetendő összeg: 938905 Ft Heti törlesztőrészlet: 8540 Ft (8600) 57 hét. 391505


3 Felvett összeg: 430000 Ft, Futamidő: 112 hét, Összesen Fizetendő összeg: 1035440 Ft Heti törlesztőrészlet: 9245 Ft (9300) 79 hét. 282140


Köszönöm előre is a válaszaitokat.



2018. márc. 14. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Bocs, a kérdésedre nem tudom a választ, de most ledöbbentem.Eddig nem értettem, hogy miért mondják mindig, hogy mindent csak Providentet ne, mert általában az "átutalással" kondíciókat néztem és az nem tűnt olyan vészesnek, de ez...

Összeadtam, összesen 990 ezer ft-ot vettetek fel és 2 millió 241 ezer 820 ft-ot kell visszafizetnetek. Több, mint a duplája!!! Nagyon durva!!!

Köszönöm, hogy leírtad.

2018. márc. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy, kérdező!
2018. márc. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es, ne ítélkezz, mert nem tudod, mi van mögötte: lehet, hogy egy hirtelen jött betegség, ami rengeteg kiadással jár. Pl. ha a gyereked/anyád/apád olyan betegséget kapna, ami csak nagyon költséges kezeléssel gyógyítható, nyilván Te is megtennél érte mindent.

De ha drága telefon, LCD tv, stb van mögötte, akkor van valami igazságod :-) (1-es vagyok)

2018. márc. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. :D Most már a kérdésre is jöhetne :D
2018. márc. 16. 16:42
 5/5 anonim válasza:
Hívd fel őket megmondják :)
2018. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!