Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel 2-ről mit kell...

Diákhitel 2-ről mit kell pontosan tudni?

Figyelt kérdés

Úgy alakul, hogy szeptembertől önköltséges leszek. 3 félév maradt (275ezer/félév). Az első félévet önerőből tudom fizetni. A Diákhitel 2-t mindenképp 11 félévre kapja meg az ember? 2 félévre nem lehet felvenni? Nem igazán vagyok otthon ezekben a dolgokban. Vagy ha 2 félévre kapnék pénzt, 550 ezer, akkor a 2%-os kamat az hogy számolódik rá? Naponta? Minden információnak nagyon hálás lennék. Nagyon nem akaródzik nekem ez a diákhitel, de szükség törvényt bont. Értem itt az információk alatt, hogy mikortól kell törleszteni, havi szinte mennyit kell visszafizetni. Neharagudjatok, lehet, hogy zavarosan írok, nem tudom magam sem megfogalmazni a pontos kérdéseket a fejemben.

Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2018. márc. 26. 06:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Annyi időre kéred, ameddig kell, a 11 félév az a maximális idő.


Kamat nincs már a DH2-re, legalábbis az állam átvállalja, úgyhogy neked nem kell fizetni utána semmit. Ezért nem is javaslom annak az 1 félévnek sem az önálló finanszírozását, mert pénzügyileg nem éri meg.


Törleszteni a jogviszonyod megszűnése utáni 4. hónaptól kell, a 2 évvel korábbi jövedelmed alapján (ha ilyen nem volt, akkor a 2 évvel korábbi minimálbér alapján). Kb. ennek a jövedelemnek a 10%-át kell fizetni, de fejből nem tudom, viszont a weboldalukon fent van.


Törleszteni lehet többet is, előtörlesztés címén, viszont a kötelezőt mindenképp fizetni kell. De a kamatmentes hitelt nem biztos, hogy érdemes a kötelezőnél gyorsabban fizetni, legfeljebb ha a KHR listáról hamar le akarsz kerülni (pl. egy másik hitel miatt).

2018. márc. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!