Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha előre szólok a banknak,...

Ha előre szólok a banknak, hogy nagyobb összeg érkezik a számlámra, akkor aznap kivehetem a pénzt amikor megérkezik?

Figyelt kérdés
Ugye ha milliós összegről van szó akkor ajánlatos egy vagy több nappal szólni ha banknak, hogy felvenném pénzt. Mivel nem lehet csak úgy bemenni es felvenni azonnal ekkora összeget anélkül, hogy bejelentené az ember vagy csak rtikan. De mivan akkor ha en szólok a banknak amikor még nincs a szamlamon pénz, hogy par napon belül érkezik egy nagyobb összeg es en szeretném aznap kivenni amikor megérkezett? Teljesítik a keresemet vagy mivel még nincs a szamlamon a penz nem teljesítik? Es csak onnantól veszik figyelembe a keresemet h megérkezett a penz. Azaz nem tudom aznap felvenni csak másnap vagy több nap múlva!?
2018. márc. 27. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, melyik banknál vagy, így konkrétan nem tudok válaszolni, de ez általában úgy van, hogy a hirdetményben meg van adva egy összeghatár, ami felett be kell jelenteni a készpénzfelvételt.

Ha bejelented, de mégsem veszed fel (mindegy, hogy azért, mert nincs a számládon, vagy csak meggondolod magad), akkor egy előre meghatározott és a hirdetményben rögzített díjat (kvázi "büntetést") kell fizetned.

Tehát a banknak tök mindegy, hogy van-e annyi a számládon vagy csak lesz, ha bejelented és nem valósul meg a felvétel, akkor rád verik ezt a díjat.

2018. márc. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehat ha szólok elore akkor aznap felvehetem amikor megérkezik. Függetlenül attól, hogy amikor bejelentem a felvételt még nincs a számlámon a penz.
2018. márc. 27. 19:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. márc. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!